Aantal bezoekers centrum Helmond stabiel

Het aantal bezoekers aan het winkelcentrum van Helmond is in 2019 stabiel gebleven ten opzichte van 2018. Dat meldt de gemeente Helmond. Met name het Havenplein laat een toenemend aantal bezoekers zien. In totaal genoten daar vorig jaar 1,43 miljoen mensen van een bezoekje.

Sinds 16 juni 2019 is het elke week koopzondag. Op die 34 koopzondagen werden in totaal 195.000 bezoekers geteld. “De landelijke trend is dat mensen graag op zondag gaan winkelen. Dat zien we ook terug in de bezoekersaantallen voor Helmond. Gelukkig zien veel ondernemers deze positieve resultaten ook terug in hun eigen cijfers,” aldus centrummanager Linda Haverkamp. “Het aantal winkels dat open is op zondag groeit. Ik hoop dat we aan het einde van het jaar weer positieve cijfers naar buiten kunnen brengen.”

Ontwikkelingen

Dit voorjaar worden werkzaamheden aan het Burgemeester Geukerspark afgerond. Haverkamp: “We hopen dat dit park ervoor zorgt dat bezoekers langer in het centrum blijven en het Havenplein bezoeken. Maar er komen ook meer bezoekers, als er meer mensen in het centrum wonen. De bouw van appartementen in het Burgemeester Geukerspark en Oranjekade moet hieraan bijdragen.”

Het centrummanagement wil vastgoedeigenaren stimuleren om lege ruimtes boven winkels om te bouwen naar woningen. “Dit doen we door de parkeernorm onder bepaalde voorwaarden te verlagen naar nul.”

Meten

In Helmond wordt op zeven plekken het aantal mensen bijgehouden dat een bezoek brengt aan het centrum en het Havenplein.

 

Archieffoto Kanaalzone, Ditisonzewijk.nl

Tip de redactie

Ditishelmond.nl

Heb je een nieuws- of agenda-item, leuke foto of video over Helmond en wil je dit delen?
Stuur het dan in naar onze redactie. Altijd Dichtbij!
E-mail: redactie@ditishelmond.nl
Telefoon: 088 166 67 00