Vochtige doekjes zorgen voor verstopping van het riool

In de strijd tegen corona wordt er veel schoongemaakt, zoals: deurklinken, winkelwagens, maar ook onze handen reinigen we vaker. Hiervoor gebruiken mensen vaak vochtige schoonmaakdoekjes. Deze doekjes worden regelmatig door het toilet gespoeld. Dit zorgt echter voor verstopping van het riool. Gooi vochtige doekjes na gebruik daarom altijd bij het restafval.

Verstopte rioolbuis

Vochtige doekjes in restafval

De vochtige doekjes verblijven te kort in het riool, waardoor ze niet afgebroken worden in het afvalwater. Doordat er afgelopen weken veel van deze doekjes door het toilet zijn gespoeld, heeft de gemeente meermaals verstoppingen aangetroffen in het riool.

Samen

Een goed werkend riool is belangrijk voor de volksgezondheid. Afvalwater in het riool wordt gezuiverd zodat het weer schoon terug kan in de natuur. U kunt zelf bijdragen aan een goed werkend riool en schoon water door het riool alleen te gebruiken waarvoor het bedoeld is: ontlasting en toiletpapier. Tip: plaats een prullenbak bij uw toilet voor bijvoorbeeld deze doekjes.

 www.helmond.nl

Tip de redactie

Ditishelmond.nl

Heb je een nieuws- of agenda-item, leuke foto of video over Helmond en wil je dit delen?
Stuur het dan in naar onze redactie. Altijd Dichtbij!
E-mail: redactie@ditishelmond.nl
Telefoon: 088 166 67 00

Gepubliceerd door Redactie - Dit is Helmond

Redactie Dit is Helmond