IVN wandeling in Stiphoutse Bossen
Op zondag 5 september om 14:00 uur uur houdt het IVN een publiekswandeling door de Zandbergen in de Stiphoutse Bossen. De start is bij het kruisbeeld in Stiphout, hoek Gerwenseweg/Molenven. Deelname is gratis. Opgave vooraf is niet nodig.
De Zandbergen is het deel van de Stiphoutse Bossen ten zuiden van de Gerwense weg. De wandeling leidt over grillige zandpaden door het bos, langs het ven De Meer en over de zandverstuiving is het gebied. De heide rondom het ven staat in bloei, de eerste paddenstoelen zij n te zien,. Wandelaars ontdekken de holen van bosmuizen, maken kennis met verschillende korstmossen, vinden nesten van rode bosmieren, zien geringde dennen, gaan op zoek naar levende stronken en de tijgerspin en horen het ijle piepje van de goudhaantjes. Maar vooral kunnen ze genieten we van een wandeling door het gevarieerde boslandschap.
De lengte van de wandeling is ongeveer 3 kilometer, duur van de wandeling ongeveer 2 uur. Verzamelpunt: parkeerplaats tegenover Gerwenseweg 90, 5708 EL Helmond. Nadere inlichtingen bij: coördinator natuurgidsen: Anne Regts.
wandelen.ivn.helmond@gmail.com
Misschien zien wandelaars ook de wespspin wel (Foto: IVN)
Tip de redactie
Ditishelmond.nl
Heb je een nieuws- of agenda-item, leuke foto of video over Helmond en wil je dit delen?
Stuur het dan in naar onze redactie. Altijd Dichtbij!
E-mail: redactie@ditishelmond.nl
Telefoon: 088 166 67 00
