Helmond Sport vraagt medewerking supporters

Donderdag plaatste de leiding van Helmond Sport een statement op de website van de club. Daarin waarschuwt Helmond Sport haar aanhang voor het gooien van plastic bekers op het veld, waardoor onlangs een thuiswedstrijd werd gestaakt. Houden de fans zich niet aan de regels van de KNVB, dan is Helmond Sport genoodzaakt extra maatregelen te nemen.

Het statement van Helmond Sport luidt als volgt:

Het seizoen is zes wedstrijden oud. Drie daarvan werden in ons stadion gespeeld, mede door jullie fantastische support zijn we daarin nog steeds ongeslagen. De sfeer is geweldig en we spelen écht met een twaalfde man.

Feit is echter ook dat bij de laatste twee thuiswedstrijden de wedstrijd minimaal één keer is gestaakt vanwege het gooien van plastic bekers op het veld. De regels omtrent het staken van een wedstrijd zijn duidelijk. Voor de scheidsrechter maakt het geen verschil of het vreugdebier of baldadigheid betreft, een beker op het veld betekent dat de wedstrijd wordt stilgelegd.

Buiten het feit dat het vervelend is voor andere supporters, heeft dit impact op onze spelers en beïnvloedt dit het verloop van de wedstrijd. Ook heeft dit mogelijk financiële gevolgen voor de club. Als club zullen wij het gesprek met collega-clubs en de KNVB blijven voeren over de impact van deze maatregel. De regel is echter duidelijk en daar dienen wij als club naar te handelen.

In gesprek met onze supportersgroepen is aangegeven dat onze supporters zich naar de regels van de KNVB moeten gedragen. Mocht dit niet lukken, dan zijn we gedwongen als club om extra maatregelen te gaan treffen. Iets wat wij, maar ook jullie, uiteraard niet willen!

Vrijdag spelen we een prachtig affiche tegen FC Groningen. We kunnen jullie positieve support goed gebruiken in deze lastige wedstrijd. Laten we er met z’n allen alles aan doen om een goed resultaat te halen!

[Bron: website Helmond Sport. Foto: Wim van de Broek]

Tip de redactie

Ditishelmond.nl

Heb je een nieuws- of agenda-item, leuke foto of video over Helmond en wil je dit delen?
Stuur het dan in naar onze redactie. Altijd Dichtbij!
E-mail: redactie@ditishelmond.nl
Telefoon: 088 166 67 00

Gepubliceerd door Dit is Helmond John Janssen - Redactie

Eindredacteur Dit is Helmond