Kaars matchwinnaar tegen ADO Den Haag

Helmond Sport heeft gisteravond in het Bingoal Stadion een verrassende zege geboekt op ADO Den Haag. Het was de eerste overwinning op Haagse bodem sinds oktober 1998. Toen werd het in het Zuiderpark 0-1. Martijn Kaars ontpopte zich als matchwinnaar.

In de openingsfase van deze eerste wedstrijd onder leiding van het duo Adrie Bogers en Tim Bakens gebeurde er nauwelijks iets. Doelman Van der Steen verrichtte zijn eerste redding pas in de 21e minuut, dit na een schot van Amir Absalem.
Een minuut later bracht de Helmondse keeper opnieuw redding na een kopbal van geringe afstand van Matteo Waem. Bij een inzet van spits Henk Veerman was de Helmondse aanvoerder kansloos. Echter hield centrale verdediger Doke Schmidt de bal met zijn lichaam tegen.

Daarna liet ook Helmond Sport zich in aanvallend opzicht zien. Een aanval ingeleid door een prima pass Pius Krätschmer kwam via Amuzu bij Marin terecht. Zijn inzet in de doelmond werd echter geblokt door een Haagse verdediger.

De grootste Helmondse kans kwam zonder enige twijfel op naam van Arno Van Keilegom. Na een voorzet van Kaars kreeg de Belgische aanvaller vanaf zes meter een open schietkans, de bal belandde vervolgens op de paal.

Afwachtend begin tweede helft
De tweede helft begon zoals de eerste, namelijk erg saai. Nu waren er al 24 minuten verstreken voordat Van der Steen zijn eerste redding moest verrichten, Helmond Sport deed er nog ruim tien minuten langer over om voor het eerst gevaarlijk te worden. De voor de wederom tegenvallende Álvaro Marín in het veld gekomen Anthony van den Hurk veroverde de bal op de middellijn.

Via de eveneens ingevallen Tarik Essakkati kreeg hij vrije doorgang naar het Haagse doel. Oog-in-oog met Nick Marsman schoot Van den Hurk echter net naast.

Een minuut later viel de Helmondse openingstreffer alsnog. Martijn Kaars had zoals gewoonlijk ook in de slotfase nog energie genoeg voor een enorme sprint. Door een fout van een Haagse verdediger kon hij een ‘kansloze’ bal alsnog veroveren. De uitgelopen Marsman werd vervolgens gepasseerd met een lob (83’ ;0-1).

Kaars bijna met 0-2
In de tien minuten durende blessuretijd leek Kaars nogmaals op weg naar het Haagse doel, maar Silvinho Esajas stuitte hem met een harde bodycheck. Laatstgenoemde kwam goed weg met een gele kaart, maar kon hiermee niet voorkomen dat Kaars net zoals in de thuiswedstrijd de matchwinnaar werd.

Aanstaande vrijdag speelt Helmond Sport  weer. Jong Ajax komt dan om 20.00 uur op bezoek in het GS Staalwerken Stadion.

Opstelling Helmond Sport: Wouter van der Steen; Bram van Vlerken, Doke Schmidt, Pius Krätschmer, Bryan van Hove (75‘ Mees Kreekels); Michel Ludwig (75‘ Elmo Lieftink), Giannis-Fivos Botos; Arno Van Keilegom (75‘ Joeri Schroijen), Martijn Kaars, Álvaro Marín (64‘ Anthony van den Hurk), Joseph Amuzu (68‘ Tarik Essakkati).
Geel: Ludwig (16’ ;neerhalen tegenstander) en Krätschmer (90’+5; protesteren).
Op de bank en niet ingevallen: Lucas Vankerkhoven, Håkon Lorentzen, Michael Chacon, Peter van Ooijen, Robin Mantel (keeper) en Ramón ten Hove (keeper).
Afwezig: Flor Van den Eynden, Enrik Ostrc, Mohammed Mallahi en Mohammed Amin Doudah.

Verslag (bewerkt) via Helmond Sport, Roland Robinson.
Fotograaf Kevin Senders.

Tip de redactie

Ditishelmond.nl

Heb je een nieuws- of agenda-item, leuke foto of video over Helmond en wil je dit delen?
Stuur het dan in naar onze redactie. Altijd Dichtbij!
E-mail: redactie@ditishelmond.nl
Telefoon: 088 166 67 00

Gepubliceerd door Redactie - Dit is Helmond

Redactie Dit is Helmond