Het startschot voor de 60e Kennedymars werd zaterdagavond gegeven door Harrie van Horik, de leidende man achter omroep SIRIS. Ruim 2.000 wandelaars vertrokken voor een ‘rondje’ van 80 kilometer. Zondagochtend om 5.13 uur kwam de eerste wandelaar over de finish.

Voorafgaand aan de start van deze 60e Kennedymars ontstaken lopers van Jasper Sport het traditionele Kennedyvuur. ‘Vrijwilligers van het jaar’ Twan Weekers en Johan Timmermans hesen vervolgens de Nederlandse en Amerikaanse vlag. Na het startschot om 20.00 uur door Harrie van Horik vertrokken de 2358 wandelaars onder luid gejuich.

Rondje extra
Voor het eerst liepen de deelnemers een extra lus door het centrum van Someren om daarna richting Someren-Eind te vertrekken. Daardoor konden de wandelaars nog wat live-voetbalminuten meepikken, want op het Wilhelminaplein stond intussen de wedstrijd Nederland – Turkije op de schermen.

Rondje Helmond
De Kennedymars loopt ook dit jaar weer door een groot gedeelte van Helmond. Rijpelberg Live verwelkomde de eerste wandelaars met een feestje. En in Brandevoort zaten de vrijwilligers van de EHBO-post rond 2.00 uur klaar voor de doorkomst op 44 kilometer van de mars.

Rondje Someren
Zondagochtend om 7.00 uur startte vervolgens het Rondje Someren over een afstand van 40 kilometer. De wandelaars worden voor 16.00 uur weer in Someren verwacht.

[Foto’s: Harrie van Horik, Jason Gerritsen, Kennedymars] 

Tip de redactie

Ditishelmond.nl

Heb je een nieuws- of agenda-item, leuke foto of video over Helmond en wil je dit delen?
Stuur het dan in naar onze redactie. Altijd Dichtbij!
E-mail: redactie@ditishelmond.nl
Telefoon: 088 166 67 00

Gepubliceerd door Hélène Ermens

Hélène Ermens - Redacteur en verslaggever Dit is Helmond