
Twee Helmondse jongeren ontvangen jeugdlintje voor hun bijzondere inzet
In het kader van de Internationale Dag van de Rechten van het Kind zijn woensdagmiddag twee Helmondse jongeren geëerd met een jeugdlintje, Anas Saidi en Sem van den Hurk. Burgemeester Sjoerd Potters, jeugdwethouder Thomas Tuerlings en jongerenburgemeester Lars Sijbers verrasten de jonge Helmonders met deze speciale onderscheiding. Dat gebeurde tijdens een bijeenkomst bij de LEV-groep.
Onder het mom van een ‘gewone bijeenkomst’ werden Anas Saidi (12 jaar) en Sem van den Hurk (15 jaar) woensdag naar de LEV-groep gelokt. Daar wachtte hen een welverdiend podium en een officieel jeugdlintje. Dat lintje is bestemd voor jongeren die zich op bijzondere wijze inzetten voor de gemeenschap.
We Care Kids Helmond
Anas Saidi werd geëerd voor zijn werk bij We Care Kids Helmond. Als oprichter van We Care Mini zet Anas zich in om activiteiten te organiseren voor jongeren in zijn buurt. Zijn initiatieven, waarmee hij andere jongeren weet te inspireren, maken hem tot een voorbeeldfiguur voor velen. “Ik wil anderen laten zien dat je al op jonge leeftijd het verschil kunt maken”, aldus Anas.
Jongerenwerk
Sem van den Hurk ontving zijn lintje voor zijn actieve rol in het jongerenwerk. Daarvoor organiseert hij evenementen zoals een FIFA-toernooi, een Fortnite-toernooi en het jaarlijkse evenement The Hunt in Helmond. Sem zorgt met zijn inzet en enthousiasme dat jongeren in de stad elkaar op een positieve manier ontmoeten en samenwerken. Zijn inzet voor het jongerenwerk wordt bijzonder gewaardeerd door zijn leeftijdsgenoten én door de stad.
Waardering
Burgemeester Potters sprak zijn waardering uit voor de jonge helden: “Deze jongeren laten zien dat leeftijd geen belemmering hoeft te zijn om een bijdrage te leveren aan de samenleving. Hun inzet, creativiteit en betrokkenheid zijn een inspiratie voor ons allemaal.”
Met de jeugdlintjes zet de gemeente Helmond kinderen en jongeren in de schijnwerpers die zich inzetten voor anderen en voor een sterkere gemeenschap. Daarom doet de gemeente een oproep aan alle inwoners: ken je een kind of jongere die zich bijzonder inzet voor de stad? Nomineer hem of haar dan voor een jeugdlintje in het komende jaar. Meer informatie hierover vind je op de website van de Gemeente Helmond.
Tip de redactie
Ditishelmond.nl
Heb je een nieuws- of agenda-item, leuke foto of video over Helmond en wil je dit delen?
Stuur het dan in naar onze redactie. Altijd Dichtbij!
E-mail: redactie@ditishelmond.nl
Telefoon: 088 166 67 00

