
Nieuw Helmonds kattenpension D’n Diesdonk: ‘Marijn kan katten lezen’
Ben je kattenliefhebber, en is jouw motto: ‘Ik een fijne vakantie, dan de kat ook een fijne vakantie’? Dan is er goed nieuws voor je. Want binnenkort opent aan de Dijksestraat in Helmond het gloednieuwe kattenpension D’n Diesdonk. Uitbaters zijn vader, moeder en zoon Brink. “Maar het oorspronkelijke idee voor het pension komt van mijn zoon Marijn”, zo vertelt vader Peter Brink. “Het wordt echt een paradijsje voor je kat.”
De naam D’n Dies komt niet helemaal uit de lucht vallen, zo verduidelijkt Peter Brink. “Wij brachten in het verleden zelf onze kat altijd naar het pension D’n Diesdonk, dat in 2017 naar Budel-Dorplein verhuisde. Toen de uitbaters Henk en Hannie op leeftijd kwamen en aangaven ermee te gaan stoppen, kwam onze zoon Marijn met het idee op de proppen om het pension over te nemen, inclusief de naam.”
‘Een kat lezen’
Marijn (20) deed al regelmatig vakantiewerk bij D’n Dies, vertelt Peter. “Hij is een echte dierenvriend en heeft ook een bijzondere band met katten. Wij zeggen wel eens ‘Marijn kan een kat echt lezen’. Het uitbaten van een kattenpension sluit tegelijk perfect aan op zijn studie paraveterinair, die hij in mei hoopt te beëindigen. En op zijn huidige stage als assistent bij een dierenartsenpraktijk. Daarmee heeft Marijn straks alle papieren om katten te mogen verzorgen. Hij mag zelfs de speciale opvang doen. Denk hierbij aan katten met diabetes, blaasproblemen, epilepsie of andere aandoeningen. Deze katten hebben dan vaak wat meer aandacht nodig. Die opvang mogen we dus ook gaan doen.”
Locatie
Het plan voor de overname lag er. Daarna was het zaak om een geschikte locatie te vinden. “Een locatie met een woning voor Marijn en een grote ruimte om de katten in op te vangen, zoals een loods”, zegt Peter. Uiteindelijk vond het gezin een perfecte plek, aan de Dijksestraat 37 in Helmond. “Vroeger huisde in dit pand een glas-in-loodbedrijf. Het pand is meer dan honderd jaar oud, dus er moet nog wel het een en ander worden verbouwd. De vergunningaanvraag bij de gemeente moesten we natuurlijk ook goed onderbouwen, maar uiteindelijk kregen we die vergunning. Katten zijn sowieso een heel ander verhaal dan bijvoorbeeld honden. Katten maken veel minder geluid en verspreiden geen geur, zodat van overlast geen sprake is. Bovendien is het pension gevestigd in een binnenruimte, dus de katten lopen niet buiten rond. De buurt zal er niks van merken.”
‘Een paradijsje’
Wat Peter betreft wordt het pension een echt paradijsje voor katten. “We kunnen er straks honderd per dag opvangen. Dat doen we in zowel grote als kleine verblijven. Veel katten kunnen heel goed met elkaar optrekken en samen spelen. Daarvoor creëren we een groot klim- en speelparadijs. Maar we hebben ook gezinskamers, waar we bijvoorbeeld de katten met aandoeningen kunnen huizen. En dan moet je niet denken aan een klein hokje, maar aan mooie ruime verblijven. Het moet voor de katten echt voelen alsof ze thuis zijn, dat is het idee. Het voordeel is natuurlijk ook dat Marijn straks bij het pension woont, er is dus altijd iemand in de buurt.”
Afgelopen woensdag kregen de Brinks de sleutel van het pand. Peter: “We beginnen dan met het allerbelangrijkst, het inrichten van de opvang op het terrein achter de woning, zodat we zo snel mogelijk kunnen starten. De opvang krijgt een toegangssluis en meerdere deuren voordat je binnen bent, zodat de katten niet kunnen ontsnappen. Ook komen er diverse gewenningsverblijven, waarin de kat even kan wennen aan zijn nieuwe omgeving. Zijn ze eenmaal tot rust, dan worden ze in de grote ruimte vrijgelaten, waar ze heerlijk kunnen klimmen en klauteren. En ook vakantie vieren, net als hun baasjes. De bedoeling is dat het een echt paradijsje voor de katten wordt.”
Familiebedrijf
Voorlopig moet je D’n Dies even zien als een familiebedrijf, zegt Peter. “Marijn verzorgt de katten en is verantwoordelijk voor de planning en inkoop, ikzelf ga me met de administratie bezighouden. Het is dan een kwestie van stapje voor stapje, zodat Marijn het uiteindelijk helemaal alleen kan gaan doen. Maar eerst is het belangrijk dat de katten goed verzorgd zijn, dat is prioriteit nummer één.”
Carnaval
Peter hoopt dat het pension nog vóór de carnavalsvakantie open kan. “Dat is het streven. Heel veel kattenpensions zitten momenteel vol en hebben geen uitbreidingsruimte meer. Alle mensen die nog een plekje zoeken voor hun kat kunnen dan straks alsnog bij ons terecht. De helft van alle mensen viert weliswaar carnaval, maar er gaan ook heel veel mensen met een kat als huisdier op vakantie. Uiteraard komt er ook nog een officieel openingsmoment, maar dat zullen we tijdig gaan communiceren.”
Foto: Raw Pixels/Vecteezy
Altijd het laatste nieuws uit Helmond in je broekzak?
Download dan nu de gloednieuwe nieuwsapp van Dit is Helmond via de Appstore of de Google Playstore.
Dit is Helmond, altijd dichtbij …
Tip de redactie
Ditishelmond.nl
Heb je een nieuws- of agenda-item, leuke foto of video over Helmond en wil je dit delen?
Stuur het dan in naar onze redactie. Altijd Dichtbij!
E-mail: redactie@ditishelmond.nl
Telefoon: 088 166 67 00


