
Column: ‘Inwoners doen mee! En jij?’
Bert Valentijn is raadslid van PvdA Helmond en is naar eigen zeggen ‘enorm verrast’ door de betrokkenheid van raads- en burgercommissieleden. Hij ziet hoe deze mensen het verschil maken in hun buurt. De hoop van dit raadslid is dan ook dat mensen zich aanmelden om deel te nemen aan de wijkraad. In zijn column gaat hij hier dieper op in.
Ik ben nu een half jaar tijdelijk raadslid, ter vervanging van een zieke collega. Ik ben enorm verrast door de betrokkenheid van raads- en burgercommissieleden. Iedereen levert op basis van zijn of haar kwaliteiten en politieke overtuiging een bijdrage aan het verbeteren van de besluiten die over de stad gaan. Regelmatig scherp en kritisch op de inhoud, maar altijd vanuit een passie voor de inwoners en de stad. Zo hoort het ook!
Als je echt zin hebt om iets te betekenen voor je straat of buurt, kun je meedoen met je wijkraad. De gemeenteraad was onlangs op bezoek in Rijpelberg en Helmond-Oost voor een wijkschouw. In Rijpelberg hebben we heel goede verhalen van wijkraad en wijkbewoners gehoord. We hebben bij de nieuwe locatie van de multifunctionele accommodatie gestaan. Hierin komen de vier bestaande scholen bijeen in het dierenpark bij De Rakt.
Buurtbinding
Voor mijn gevoel ligt die nieuwe grote wijkvoorziening excentrisch en zou het Wederhof beter zijn. Daarover moeten we het in de raad zeker hebben. Ook zijn we bij een mooi initiatief van buurtbinding gestopt. Dat is heel simpel een betonnen tafel met dito banken dat fungeert als ontmoetingsplek voor de buurt in een groen parkje. Geweldig voorbeeld van mooie verbinding. Natuurlijk hebben we ook bij de scouting en Berkendonk gekeken.
Bewoners kijken met zorg naar het nieuwe evenemententerrein net als naar de N279 en bedrijven langs de N270. Ook de Weg door de Rijpel en de stadsverwarming zijn dossiers die hoofdbrekens kosten. Ja, er komt veel op Rijpelberg af. Knap dat deze wijkraad zoveel wijkbewoners weet te bereiken en te betrekken bij wat er speelt. Zo’n wijkraad gun je iedere wijk. Daarna gingen we op de fiets naar Helmond-Oost alwaar een initiatiefneemster enthousiast vertelde over het mooie initiatief van een voedselbos nabij de scheepswoningen langs het nieuwe kanaal.
Gemis van wijkraad
Daarna ging het over sportontwikkelingen langs het Sjef de Kimpepad. Vervolgens zijn we langs gerenoveerde huizen in de Margrietlaan naar het op stapel staande nieuwbouwproject in Moskou gelopen. Dat wordt een mooi plan. Helaas was het gemis van de wijkraad Helmond-Oost hier goed voelbaar. Hoe goed professionals ook vertellen over plannen en activiteiten, het komt pas echt goed binnen als wijkbewoners zelf je hierin meenemen. Ik hoop dat er snel weer wijkbewoners gevonden worden, die zich actief willen inzetten voor de belangen van de wijk. De wijk is het meer dan waard.
Dit laatste geldt natuurlijk voor alle wijken. In mijn eigen lange ervaring als wijk-contact-ambtenaar heb ik gezien dat je als wijkraadsbestuurder ook mooi kunt doorgroeien naar gemeenteraadslid. En aan goede bestuurders is altijd behoefte. Iets voor jou?
Bert Valentijn
Raadslid PvdA Helmond
Foto: PvdA Helmond
Tip de redactie
Ditishelmond.nl
Heb je een nieuws- of agenda-item, leuke foto of video over Helmond en wil je dit delen?
Stuur het dan in naar onze redactie. Altijd Dichtbij!
E-mail: redactie@ditishelmond.nl
Telefoon: 088 166 67 00