
Zes finalisten klaar voor muzikale strijd om titel Helmondse Maestro
De Helmondse Maestro van 2026 is bijna bekend, aanstaande zaterdagavond vindt de finale plaats. Zes bekende Helmonders nemen het tegen elkaar op om De Zilveren Baton en de titel Helmondse Maestro 2026 te bemachtigen. Daarmee zoeken de deelnemers een opvolger voor Ingeborg Odekerken, die in 2021 de tweede editie wist te winnen.
De kandidaten kregen de afgelopen weken het dirigeren steeds meer onder de knie. Tijdens verschillende workshops stonden ze al voor het harmonieorkest van het Helmonds Muziek Corps om ervaring op te doen. Nu volgt de grote finale, waarin moet blijken wie het orkest het beste kan leiden.
Bekende Helmonders
De deelnemerslijst bestaat uit bekende Helmonders. Zo waagt horecaonderneemster Loes Theunisz zich aan het dirigeren en probeert burgemeester Sjoerd Potters niet alleen de stad, maar ook het orkest te leiden. Ook zakenvrouw Aukje Kuypers, ondernemer Tjeerd van de Kimmenade, Audrey van den Broek en Semih Celik maken kans op de titel.
Tijdens de finale wacht de kandidaten nog een extra uitdaging. De drie deelnemers die doorgaan naar de tweede ronde mogen namelijk zangeres Nouk van Grunsven begeleiden. Ze was eerder te zien tijdens de Kasteeltuinconcerten met de Tina Turner Tribute “This is TINA!” en ze trad trad afgelopen februari samen met Jeroen op tijdens Gluren Bij De Buren met het programma Retro Reflections.
Zware taak voor de jury
De optredens worden beoordeeld door een jury bestaande uit dirigent Tom Simons, Maestro-winnares 2022 Ingeborg Odekerken en muzikant Bram Bosmans. Zij hebben de taak om uiteindelijk antwoord te geven op die ene vraag: wie mag zich de Helmondse Maestro 2026 noemen?
Meer informatie vind je op de website van Het Speelhuis.
Foto: De Helmondse Maestro
Tip de redactie
Ditishelmond.nl
Heb je een nieuws- of agenda-item, leuke foto of video over Helmond en wil je dit delen?
Stuur het dan in naar onze redactie. Altijd Dichtbij!
E-mail: redactie@ditishelmond.nl
Telefoon: 088 166 67 00

