Helmond Sport-MVV; Nederlaag in Maastricht na missen van zes grote kansen

Na de verdiende nederlaag in Den Bosch moest Helmond Sport aantreden in de Limburgse hoofdstad Maastricht tegen MVV. Helmond Sport wilde zeker niet verliezen. Trainer Frans moest zijn opstelling aanpassen omdat Helgi Ignason, Labinot Bajrami en Livro Golic waren opgeroepen voor interlands. Daardoor zat Bryan van den Boogaard, overgekomen van Utrecht onder 19, op de bank.

Helmond Sport begon goed aan het duel en had al snel op voorsprong moeten staan. Tarik Essakatti schoof de bal echter naast op een meter of 12 van de goal na een voorzet van Pol Llonch. De voorzet van Sem Dekkers was vervolgens te hard voor de vrijstaande Xander van der Velde. De openingsfase was voor de ploeg van trainer Frans, maar tot een voorsprong kwam het nog niet. Livio Cicero schoot, na goed voorbereidend werk van Dekkers en Van der Sluijs, de bal tegen een MVV verdediger. Vlak erna was het Van der Sluijs die zelf naast schoot. Als je zelf niet scoort, dan valt het doelpunt vaak aan de andere kant. Gelukkig voor Helmond Sport caramboleerde de bal binnenkant paal er weer uit, na een goede actie van Dumont. MVV leek te beseffen dat het wat anders moest gaan spelen.

Gemiste kansen
Daarna was het weer aan de overkant te doen. Van der Sluijs besloot zelf te schieten en ging de bal tegen Hugo Wentgens aan. En dat terwijl er twee ploeggenoten vrij stonden. In de rebound kreeg ook Van der Velde hem niet langs de ex-doelman van Helmond Sport. Het had al 1-4 kunnen staan. Het maken van kansen bleef ook vanavond het euvel. Het was voor rust wel duidelijk dat als hier gewonnen zou worden, dit toch echt aan het missen van kansen mag en niet omdat MVV nu zo goed speelde. De ploeg van trainer Frans kreeg de vijfde grote kans vlak voor rust. Na een goede voorzet van Cicero ging ook deze kopbal van Dekkers ging over de goal. Zo was het een wonder dat het met de rust 0-0 stond en hopelijk brak dat niet op in de tweede helft.

Deksel op de neus
Vlak na rust kreeg Helmond Sport de deksel op de neus. Na een fout in de opbouw was het Dumont die uiteindelijk simpel de 1-0 kon binnenschieten. Meteen ging aan de andere kant de MVV verdediging in de fout. Maar ook kans nummer zes was niet aan de Helmonders besteed. Essakkati  kwam alleen voor Wentgens te staan, maar treuzelde te lang en zag zijn te zachte stift van de lijn worden gehaald. Trainer Frans greep in en haalde Essakkati naar de kant voor Mauro Lenaerts.

Geel op geel
Op het uur brak de thuisploeg weer door. Het schot werd gekraakt en de daaropvolgende corner leverde niets op. Wel nam de thuisploeg wat meer initiatief in de wedstrijd. Helmond Sport liep in een kort tijdsbestek tegen drie gele kaarten aan. MVV kreeg de kans op 2-0, maar Siërra zag zijn inzet geblokt. Twintig minuten voor tijd wisselde Helmond Sport opnieuw. Thomas Poll en Pol Llonch verlieten het veld voor Kiton Ekoli en de debuterende Bryan van den Boogaard. Het spel was inmiddels gelijk opgaand, maar had de ploeg van trainer Frans niets gedaan met het overwicht wat men lange tijd had. In de 78e minuut viel dan uiteindelijk de 2-0 doordat dit keer Siërra wel raak kon schieten, waarbij Menno Bergsen er niet lekker uit zag.

Vierde nederlaag
Zo liep Helmond Sport tegen zijn vierde nederlaag aan in even zoveel wedstrijden. Waar de vorige drie nog terecht waren, was dat vanavond duidelijk niet zo. Het eerste uur kreeg de ploeg zes levensgrote kansen en geen enkele ging erin. Met een thuiswedstrijd tegen het ongenaakbare Heracles in het vooruitzicht zakt de club weer weg op de ranglijst. Dat is zonde, want het spel oogt wel beter dan afgelopen seizoen.

Opstelling: Bergsen, Dekkers, Koglin, Landheer, Poll (Van den Boogaard), Van der Sluijs, Ludwig, Llonch (Ekoli), Van der Velde (Dizdarevic), Cicero, Essakkati (Lenaerts)

Geel: Poll, Koglin, Dekkers

Verslag: Valentijn Valentijn

Foto: Hélène Ermens

Tip de redactie

Ditishelmond.nl

Heb je een nieuws- of agenda-item, leuke foto of video over Helmond en wil je dit delen?
Stuur het dan in naar onze redactie. Altijd Dichtbij!
E-mail: redactie@ditishelmond.nl
Telefoon: 088 166 67 00

Gepubliceerd door Hélène Ermens

Hélène Ermens - Redacteur en verslaggever Dit is Helmond