Aantal mazelenbesmettingen op Vrije School Peelland in Helmond stijgt fors

Het aantal mensen dat op de Helmondse Vrije School Peelland mazelen heeft opgelopen, is gestegen van vier naar dertien. Dat komt neer op een dikke verdrievoudiging van het aantal ziektegevallen. Dat heeft de GGD Brabant Zuid-Oost bekendgemaakt na vragen van Omroep Brabant. De komende weken blijven maatregelen van kracht op de basisschool. Mensen moeten alert blijven op klachten en thuisblijven bij ziekte. Zowel volwassenen als kinderen zijn ziek geworden. De GGD wil niets zeggen over hoe het met hen gaat.

Een aantal weken geleden werd er op de basisschool mazelen vastgesteld. Op 26 februari was sprake van vier besmettingen. Vier anderen hadden klachten, maar bij hen was de ziekte (nog) niet vastgesteld. De GGD weet nog niet wat de bron van de besmetting is. Mazelen is een zeer besmettelijke ziekte, veroorzaakt door een virus. Dit wordt verspreid via hoesten, niezen en praten.

Opletten
De ziekte begint met koorts, verkoudheid, hoesten en rode ogen. Na drie tot zeven dagen ontstaat huiduitslag. Die begint achter de oren en verspreidt zich daarna over het hele lichaam. Na contact met iemand met mazelen kan het zeven tot achttien dagen duren voor klachten ontstaan. Vandaar dat mensen de komende weken nog oplettend moeten zijn.

Volgens de GGD geneest mazelen meestal vanzelf. “Soms worden mensen ernstiger ziek van mazelen. Baby’s, ongevaccineerde zwangere vrouwen en mensen met een afweerstoornis lopen extra risico om ernstig ziek te worden van mazelen.”

BMR
In Nederland worden kinderen via het Rijksvaccinatieprogramma gevaccineerd tegen mazelen. Het mazelenvaccin (BMR-vaccin) wordt twee keer gegeven en biedt ook bescherming tegen bof en rode hond. De eerste prik wordt gegeven op de leeftijd van veertien maanden en biedt dan al 95 procent bescherming. De tweede prik volgt op de leeftijd van drie tot negen jaar. Kinderen die volgens het Rijksvaccinatieprogramma in aanmerking komen voor een BMR-vaccinatie, krijgen vanzelf een uitnodiging.

De GGD biedt mensen nog steeds de kans om gemiste vaccinaties in te halen. Het is niet duidelijk hoeveel mensen daar inmiddels gebruik van hebben gemaakt.

Bron: Omroep Brabant
Foto: tapanakornkaow39714/Vecteezy

Lees ook: GGD nodigt Helmondse kinderen uit voor vaccinaties tegen gevaarlijke ziektes

Tip de redactie

Ditishelmond.nl

Heb je een nieuws- of agenda-item, leuke foto of video over Helmond en wil je dit delen?
Stuur het dan in naar onze redactie. Altijd Dichtbij!
E-mail: redactie@ditishelmond.nl
Telefoon: 088 166 67 00

Gepubliceerd door Dit is Helmond John Janssen - Redactie

Eindredacteur Dit is Helmond

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *