
Annatheater en Kringloop Helmond slaan handen ineen voor kledingruil: ‘Leuk en milieubewust’
Het Annatheater en stichting Kringloop Helmond houden aankomende zondag een kledingruil. De ruil vindt plaats in de foyer van het Annatheater en moet inwoners aanmoedigen tot duurzaam kledingshoppen.
Veel mensen hebben kleding in de kast die niet meer wordt gedragen. Tijdens een kledingruil kunnen deze items worden ingeleverd en omgewisseld voor andere kledingstukken. Op deze manier krijgt de garderobe een frisse update en wordt tegelijkertijd bijgedragen aan minderverspilling. Naast kleding voor volwassenen is er ook kinderkleding beschikbaar.
1 tot 5 kledingstukken
Om mee te doen aan de kledingruil moet je één tot maximaal vijf kledingstukken inleveren die je niet meer draagt. De kleding moet schoon en in goede staat zijn.
‘Leuk en milieubewust’
Volgens de organisatoren is meedoen aan de kledingruil vooral leuk om te doen en milieubewust. “Door kleding door te geven, verminder je verspilling en maak je iemand anders blij. Daarnaast krijg jij iets nieuws, zonder dat er extra productie nodig is. Zo zorgen we samen voor minder afval en een duurzame toekomst.”
Deelname is gratis. De kleding die achteraf overblijft, krijgt een andere duurzame bestemming. Deze kleding zal worden toegevoegd aan de Helmondse clothingloop of gedoneerd aan een van de vele Helmondse initiatieven die zich inzetten voor Helmondse minima.
De kledingruil vindt aankomende zondag plaats in de foyer van het theater en duurt van 12.00 uur tot 16.00 uur.
Foto: Annatheater
Tip de redactie
Ditishelmond.nl
Heb je een nieuws- of agenda-item, leuke foto of video over Helmond en wil je dit delen?
Stuur het dan in naar onze redactie. Altijd Dichtbij!
E-mail: redactie@ditishelmond.nl
Telefoon: 088 166 67 00

