
Bouwvak zorgt voor korte pauze, daarna nieuwe verkeersfase op Kasteel-Traverse
De reconstructie van de Kasteel-Traverse gaat na de bouwvak een nieuwe fase in. Aannemer BAM werkt tijdens de bouwvakperiode langer door om de werkzaamheden zo snel mogelijk af te ronden en de Stationsstraat weer open te stellen voor verkeer. Van 27 juli tot en met 8 augustus vinden er geen werkzaamheden plaats aan de Kasteel-Traverse.
Op zondag 9 augustus is de Kasteel-Traverse echter volledig afgesloten, vanaf de kruising met de Eikendreef tot aan de Churchilllaan. Op die dag verandert de verkeerssituatie en worden de tijdelijke maatregelen aangepast. Daarmee is de weg klaar voor fase 3.
Nieuwe verkeersmaatregelen
Vanaf maandag 10 augustus 06.00 uur gelden nieuwe verkeersmaatregelen. Het verkeer wordt dan over de nieuwe zuidbaan van de Kasteel-Traverse geleid. Tegelijkertijd wordt de Zuidende afgesloten voor al het verkeer.
Goed nieuws voor weggebruikers is dat de Stationsstraat vanaf 10 augustus weer geopend is voor automobilisten. Daarmee verbetert de bereikbaarheid van het centrum en de omliggende wijken tijdens de verdere uitvoering van de werkzaamheden aan de Kasteel-Traverse. De twee voetgangersoversteken bij de Smalstraat en de Zuid-Koninginnewal blijven in gebruik.
Daarnaast is de inrit vanaf de Kasteel-Traverse naar de Kegelbaan en de Kerkstraat afgesloten. Auto’s en kleine busjes tot 3,1 meter hoogte kunnen de Kegelbaan bereiken via Smalle Haven. Eind september gaat de inrit weer open.
De reconstructie van de Kasteel-Traverse is een belangrijke stap in het verbeteren van de doorstroming en verkeersveiligheid op deze belangrijke verkeersader door Helmond. Tijdens de werkzaamheden wordt weggebruikers geadviseerd de aangegeven omleidingsroutes te volgen.
Foto: gemeente Helmond/Helmond Bouwt app
Tip de redactie
Ditishelmond.nl
Heb je een nieuws- of agenda-item, leuke foto of video over Helmond en wil je dit delen?
Stuur het dan in naar onze redactie. Altijd Dichtbij!
E-mail: redactie@ditishelmond.nl
Telefoon: 088 166 67 00

