Column: ‘Een nieuw levensjaar, een nieuwe stap in de politiek?’

Dit is Helmond plaatst met regelmaat columns van lokale politieke partijen. In deze (vrij persoonlijke) column ‘Een nieuw levensjaar, een nieuwe stap in de politiek?’ doet Mi Hellemonders-burgercommissielid Wilbert Linders een oproep om ‘samen te bouwen aan een sterker Helmond’. En de rol die hij daarin zelf kan en wil spelen.

Vorige week werd ik 65 jaar. Een mijlpaal die uitnodigt tot reflectie. Toch had deze verjaardag een dubbele lading. Twee van mijn beste vrienden, Lex en Bart, hebben deze leeftijd niet mogen bereiken. Lex werd op zijn vijftigste geveld door ALS, en Bart overleed vorig jaar aan een hartaandoening, vlak voor zijn 65ste. Zulke verliezen zetten je aan het denken over de waarde van het leven en hoe je het invult.

Gelukkig mocht ik deze mijlpaal ook delen met Theo, mijn oudste vriend. Hij werd twee weken eerder 65. We kennen elkaar al 63 jaar, en samen blikken we regelmatig terug op hoe het leven is verlopen. Maar Theo en ik kijken ook graag vooruit. En bij mij speelt al een tijdje een grote vraag: zet ik de stap om opnieuw een grotere rol in de politiek te spelen?

Een leven van dienstbaarheid
Mijn leven heeft altijd in het teken gestaan van mensen en de samenleving. Van mijn werk als psychiatrisch verpleegkundige tot hoofd personeelszaken bij de Koninklijke Marechaussee en mijn jarenlange inzet als vakbondsbestuurder: ik ben altijd op zoek geweest naar verbinding en verbetering. Daarnaast heb ik me ingezet voor lokale initiatieven zoals het dierenasiel, de cliëntenraad van een zorginstelling, en het Witte Anjerperkje voor veteranen in Helmond. Dat ik medeoprichter mocht zijn van Stichting Helmondse Veteranen is iets wat me diep raakt.

En dan is er natuurlijk mijn gezin: 13 (bijna 14) kleinkinderen. Als opa kijk ik naar de toekomst en vraag ik me af: welke wereld laat ik voor hen achter? De laatste jaren heb ik mijn maatschappelijke betrokkenheid voortgezet als re-integratiecoach, waarbij ik mensen help om weer op eigen benen te staan. Daarnaast ben ik weer politiek actief geworden, nu op de achtergrond als burgercommissielid bij Mi Hellemonders. Dat heeft me opnieuw laten zien hoe belangrijk lokaal bestuur is – als het écht dicht bij de mensen staat.

De vraag die blijft hangen
Na een pauze van tien jaar buiten de schijnwerpers van de politiek te hebben gestaan, voel ik nu weer de aantrekkingskracht om een grotere rol te spelen. Maar wil en kan ik weer raadslid worden? Ik weet dat ik het kan. Mijn ervaring, zowel in de politiek als daarbuiten, is breed en stevig. Toch is ervaring alleen niet genoeg. Je moet ook een visie hebben én de overtuiging dat je iets kunt bijdragen. En daar ligt mijn twijfel. Ik wil alleen ja zeggen als ik zeker weet dat mijn stem echt iets toevoegt.

Helmond is een stad met uitdagingen: betaalbare woningen, zorg voor ouderen, kansen voor jongeren en behoud van onze natuur. Het zijn thema’s waar ik warm voor loop. Tegelijkertijd is politiek bedrijven geen solo-optreden. Je hebt een sterk team nodig om samen verandering te brengen. Dat brengt me bij een oproep.

Samen bouwen aan een sterker Helmond
Als ik de stap zet, dan wil ik dat niet alleen doen. Naast de huidige fijne mensen om me heen bij Mi Hellemonders wil ik een team van medestrijders opbouwen. Mensen die dezelfde passie voelen om Helmond beter op de kaart te zetten. Lezers van dit artikel die zich in onze stijl en aanpak kunnen vinden, nodig ik uit om zich bij ons aan te sluiten. Samen kunnen we zorgen voor een stad waar iedereen zich thuis voelt.

Want zoals het Helmondse lied zegt: “Hellemond, stetje van plezier, auw zal ‘k nooit vergéttu. Ben ik in d’n vrimde, ben ver van hois bai allie, vúl ik me thois.” Dat gevoel van thuiskomen wil ik terugbrengen naar onze stad.

Een persoonlijke en politieke missie
De decembermaand is een tijd van bezinning. Terwijl de feestdagen naderen, kijk ik niet alleen naar het verleden, maar ook naar de toekomst. Als ik voel dat mijn ervaring, visie, en passie een verschil kunnen maken, dan zal mijn antwoord een volmondig “ja” zijn. Niet uit ambitie voor mezelf, maar uit liefde voor Helmond en haar mensen.

Het is tijd om samen te bouwen aan een stad waar iedereen zich welkom voelt, waar we trots op kunnen zijn, en waar we onze kleinkinderen graag zien opgroeien. Met z’n allen kunnen we Helmond sterker, socialer, én mooier maken.

Foto: Okan Ekinci/Vecteezy 

Tip de redactie

Ditishelmond.nl

Heb je een nieuws- of agenda-item, leuke foto of video over Helmond en wil je dit delen?
Stuur het dan in naar onze redactie. Altijd Dichtbij!
E-mail: redactie@ditishelmond.nl
Telefoon: 088 166 67 00

Gepubliceerd door Dit is Helmond John Janssen - Redactie

Eindredacteur Dit is Helmond

Dit artikel heeft 1 reactie

  1. maarten van lankvelt Reply

    ‘…Helmond is een stad met uitdagingen: betaalbare woningen, zorg voor ouderen, kansen voor jongeren en behoud van onze natuur. Het zijn thema’s waar ik warm voor loop…’

    Wie loopt hier niet warm voor, Wilbert?
    Zijn toch thema’s die gelden voor élke gemeente in Nederland.
    Ja, misschien niet voor Wassenaar en Bloemendaal …

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *