Helmond centrum was zondag 19 augustus weer het middelpunt van de ruige mannen en vrouwen, knetterende en loeiende motoren en met van alles wat ook maar herrie kan maken. Het was in het centrum een gaan en komen van auto’s enย  motoren, de een nog mooierย dan de ander. Gepimpt, gespoten of soms gewoon helemaal kaal en matzwart, het was een stoet vanย voertuigen waar iedereen als kleine jongen van droomde.

Opvallend was dat er dit jaar erg veel auto’s waren met indrukwekkende emblemen: de motoren waren versierd met de mooiste en de ruigste emblemen en voorwerpen, zoals een driewieler motor die een schedeltje tussen twee koplampen had gemonteerd. En ook bezienswaardig was natuurlijk het volk: de bezoekers en de bezitters van deze wonderen op wielen. Uitgedost met veelal lederen kleding en bijna allemaal in het zwart.

Er liep een echtpaar rond waarvan de man zomaar uit de film Edward Scissorhands was gelopen. Hoge hoed, aparte opvallende lange jas en een uitdrukkingloos gezicht. Vanzelfsprekend was dat het publiek allemaal behangen was met filmcamera’s en fototoestellen en iedereen zich volop aan het vermaken was om de wagens en motoren maar zo mooi mogelijk op de foto te zetten.

Iets verderop bij Lokaal 42 stond op het podium een band te spelen met muziek uit die vergane jaren. Veelal werd er rock-‘n-roll gespeeld en iedereen deinsde mee op de maat van deze pakkende muziek. Je waande je echt in de vroegere jaren en hier en daar liepen er zelfs mannen met vetkuiven en vrouwen met petticoats rond. Het was een lust voor het oog. Ook dit jaar was het weer een geweldig evenement waar iedereen volop van genoot.

Verslag en fotografie: Hans Choufoer

 


Foto: John van Bakel


 

Tip de redactie

Ditishelmond.nl

Heb je een nieuws- of agenda-item, leuke foto of video over Helmond en wil je dit delen?
Stuur het dan in naar onze redactie. Altijd Dichtbij!
E-mail: redactie@ditishelmond.nl
Telefoon: 088 166 67 00

Gepubliceerd door DitisHelmond Hans Choufoer - Redactie

Hans Choufoer - Wijkreporter bij DitisHelmond. Geboren in Leiden. Mijn camera en ik zijn onafscheidelijk en zijn elke dag op pad in de wijken.