
Drukfout maakt boek Thomas van der Heiden onverwacht uniek: ‘Het Spookje van Helmond’
Het pas verschenen boek ‘Het Sprookje van Helmond’ van auteur Thomas van der Heiden blijkt bij nader inzien een klein, maar opvallend foutje te bevatten. Op de rug van het boek staat niet ‘sprookje’, maar ‘spookje’. De drukfout werd ontdekt door een alerte klant bij lokale boekhandel Boek en Kantoor De Ganzenveer en zorgt inmiddels voor een openhartige en humoristische reactie van de auteur zelf op LinkedIn.
Van der Heiden reageerde luchtig op de ontdekking. “Er sprookt iets door mijn hoofd…”, schrijft hij. In zijn bericht blikt hij terug op zijn jeugd, waarin hij als dyslectisch kind maandelijks zelfgemaakte boekjes schreef voor klasgenoten. “Bomvol taalfouten en, zelfs voor mij, geen touw aan vast te knopen”, aldus de schrijver.
Telefoontje
Na een lange schrijverspauze verscheen onlangs zijn eerste ‘echte’ boek: Het Sprookje van Helmond. Een groot deel daarvan ligt inmiddels al een tijdje bij diverse verkooppunten in de stad. Juist daarom kwam het telefoontje van de lokale boekhandel voor Van der Heiden als een verrassing. “Een alerte koper stond aan de balie met het boek. Of eigenlijk: Het Spookje van Helmond”, schrijft Van der Heiden.
Hoewel hij op dat moment even stil bleef aan zijn kant van de lijn, kon de auteur er vervolgens vooral om lachen. Hij ziet de fout als een teken dat zijn dyslexie nog altijd onderdeel van hem is. “Ik maak fouten en deze heeft nu zelfs een ISBN”, reageert hij luchtig.
‘Uniek exemplaar’
De drukfout maakt de huidige exemplaren volgens Van der Heiden extra bijzonder. Bij een volgende druk wordt de titel op de rug gecorrigeerd, maar tot die tijd kunnen lezers een uniek boek bemachtigen. “Dus: wil je een uniek exemplaar van Het Spookje van Helmond, dan is dit je moment”, besluit hij.
Foto: Thomas van der Heiden
Tip de redactie
Ditishelmond.nl
Heb je een nieuws- of agenda-item, leuke foto of video over Helmond en wil je dit delen?
Stuur het dan in naar onze redactie. Altijd Dichtbij!
E-mail: redactie@ditishelmond.nl
Telefoon: 088 166 67 00

