Dubbel feest bij studio Danstijd

Dubbel feest is het dit jaar bij studio Danstijd. Een paar weken geleden behaalden vier leerlingen een plaats op het EK Dance Waves. En op 16 juli bestaat de dansschool al weer 10 jaar.

Een groep superfanatieke jongedames heeft vandaag intense audities in de studio van Danstijd. Ze gaan voor de kans op (weer) een plaatsje bij de groep die hier presteert op het hoogste wedstrijdniveau, Intens. Twee instructrices bekijken de voortgang van de negen dansers. Danstijd heeft op dit moment vier kampioenen die zich klaarstomen voor het EK in Turnhout. Dat doel hebben duidelijk méér meiden voor ogen.

Modern
Na de warming-up volgen de oefeningen voor uithoudingsvermogen en conditie. In rap tempo volgen de crunches, kaarsen, planks en enkelsticken elkaar op. Daarna volgen de techniekoefeningen in een combinatie gezet door docent Maud. “Ik wil meer dynamiek zien”, roept Maud. Vervolgens wordt nog eens doorgenomen wat wel en niet mag bij de moderne dans.

Intens
Floor, Lien, Cyrille, Janne, Lotte, Daan, Izzy en Imke vormen samen met docente Maud de originele groep Intens van seizoen 2024-2025.

Vier dames van deze niveaugroep  hebben zich op het NK Dance Waves gekwalificeerd voor het EK op 28 en 29 juni. Het trio Daan, Lien en Cyrille eindigde als 2e. Bij de solo’s scoorde Floor een 4e plek en Lien behaalde bij de solo’s een 5e plaats.

Toch wel spannend
“Ja, deelnemen aan de kampioenschappen was toch wel spannend”, geven de dames uiteindelijk toe. Want eerst wordt er toch een beetje luchtig over gedaan. “Vooral het wachten op de punten geeft stress. Voordat je weet waar je geëindigd bent in het klassement. En je gaat altijd bedenken wat beter kon. Of eigenlijk denk je vooral aan wat er fout ging. Maar dat valt voor jezelf altijd meer op dan voor de mensen op het podium.”

Druk, druk, druk
Zo’n interview is ook even heel erg raar. Vragen stellen is geen probleem, maar antwoorden krijgen wat minder. Een nieuwe groep komt binnen voor de les Modern. Er moet dus eerst bijgepraat worden. Hoeveel ze elkaar gemist hebben, wat ze nog allemaal meegemaakt hebben de afgelopen uren en vooral hoe bij de anderen hun audities zijn gegaan. De sfeer onder de meiden is prima te noemen.

Gewoon hard oefenen
“Het is heel hard oefenen. We hadden ook graag als groep in de categorie Modern een mooiere plaats behaald. Dat is niet gelukt”, klinkt het teleurgesteld. “Maar dat komt ook omdat die andere dansscholen met een veel grotere groep kwamen. Dat kun je eigenlijk niet vergelijken”, weten ze te vertellen.

“Nu we doorgaan naar het EK geeft het wel een kick. En het is al over twee weken”, bibberen de vier dames een heel klein beetje.

Voor jong, jongvolwassenen én volwassenen
Eigenaresse Eefje Daum-den Hertog is de eigenaresse van de dansstudio. Na het volgen van de dansacademie in Tilburg begon ze 10 jaar geleden haar eigen dansschool. Vervolgens nam ze 6 jaar terug de huidige locatie in de Koekoekstraat over van dansdocente Ank de Voogd. Eefje wordt vanavond als docente bijgestaan door Maud de Kroon en Megan Boon.

De studio heeft voor alle leeftijden, elk niveau en in heel veel dansstijlen groepslessen. Interesse in een gratis les? Kijk dan even op Danstijd.nl.

Dance Waves
Dance Waves Competition is de grootste danswedstrijd in theaterzalen. Aan de wedstrijd nemen dansers van allerlei niveaus en alle leeftijden plaats in de stijlen hiphop, modern, hedendaags, jazz en klassiek ballet.

Het Europees Kampioenschap is op 28 en 29 juni 2025 in Turnhout. Het WK Dance Waves 2025, ofwel Dance Worlds, is in Auckland, Nieuw-Zeeland.

Foto’s: Hans Choufoer

Foto’s: Leroy Beesemer

Tip de redactie

Ditishelmond.nl

Heb je een nieuws- of agenda-item, leuke foto of video over Helmond en wil je dit delen?
Stuur het dan in naar onze redactie. Altijd Dichtbij!
E-mail: redactie@ditishelmond.nl
Telefoon: 088 166 67 00

Gepubliceerd door DitisHelmond Helene Ermens - Redactie

Hélène Ermens - Redacteur en verslaggever Dit is Helmond