Tijdens filmfestival De Nacht van het Witte Doek in Deurne wordt eind deze maand weer de Film Talent Award Brabant (FTAB) uitgereikt. De prijs is in het leven geroepen om jong filmtalent aan te moedigen om hun professionele ambities verder te ontwikkelen. Stichting Nacht van het Witte Doek heeft vrijdag de zeven genomineerde producties en makers bekendgemaakt die het tegen elkaar opnemen bij de vijfde editie van de FTAB. Helmondse regisseuse Vera Knaapen is genomineerd met haar film uit 2025.

Bij de FTAB worden de beste Brabantse afstudeerfilms in de categorieën ‘fictie’ en ‘documentaire’ beloond met een geldprijs. Daarnaast worden de winnende creaties vertoond in verschillende filmhuizen. Deelnemers moeten wel een aantoonbare band met Brabant hebben. Dit kan zijn doordat ze er geboren zijn, er wonen, studeren of gestudeerd hebben. Uit de voorselectie van de in totaal 34 toegelaten inzendingen van tien verschillende onderwijsinstellingen zijn zeven afstudeerfilms genomineerd voor de vakjury. Voor de FTAB Award Fictie zijn vier producties geselecteerd. Hieronder bevindt zich de film ‘Als eendjes op het water’ van de Helmondse Vera Knaapen. Zij studeert aan de Dutch Filmers Academy (NAVB).

“Met mijn afstudeerfilm ‘Als eendjes op het water’ wil ik de innerlijke strijd van suïcidale gedachten zichtbaar maken”, vertelt Vera Knaapen. “De film is geen oplossing, maar een uitnodiging tot gesprek. Om niet weg te kijken, maar te luisteren, te voelen, te begrijpen. We werkten samen met onder andere 113zelfmoordpreventie en verschillende Helmondse organisaties om dit verhaal krachtig te vertellen.” Het draait in de film om twee jonge mensen die elkaar ontmoeten op het moment dat ze zelfmoord willen plegen. “In mijn film komt het niet goed, je ziet de effecten op de nabije omgeving”, legt Knaapen uit.

Lees ook: Film Helmondse Vera draait om impact zelfdoding op nabestaanden

Op donderdag 27 augustus worden alle genomineerde films vanaf 19.00 uur vertoond in de grote zaal van Cultuurcentrum Deurne. De vakjury bestaat uit filmmaker Martin Koolhoven, hoofd productie Maudy van Bree van Topkapi Films en documentairemaker Frank van Osch.

Dit is Helmond TV maakte vorig jaar een item over Vera Knaapen en haar film ‘Als eendjes op het water’.

Tip de redactie

Ditishelmond.nl

Heb je een nieuws- of agenda-item, leuke foto of video over Helmond en wil je dit delen?
Stuur het dan in naar onze redactie. Altijd Dichtbij!
E-mail: redactie@ditishelmond.nl
Telefoon: 088 166 67 00

Gepubliceerd door Hélène Ermens

Hélène Ermens - Redacteur en verslaggever Dit is Helmond