
Gemeente Helmond schuift besluit carnavalsbouwhal door naar 2027
De plannen voor een gezamenlijke carnavalsbouwhal in Helmond zijn voorlopig nog niet rond. Hoewel de Helmondse carnavalsverenigingen zich hebben verenigd in de Stichting Bouwhal Carnaval Helmond, is er op dit moment geen geld beschikbaar binnen de huidige gemeentelijke begroting om de bouw van een hal mogelijk te maken.
De gemeenteraad nam in juni 2025 een motie aan om te onderzoeken of incidentele middelen ingezet konden worden voor de realisatie van een carnavalsbouwhal. Uit dat onderzoek blijkt nu dat er binnen de lopende meerjarenbegroting geen ruimte is voor een grote investering zoals deze. Daarom wordt het onderwerp meegenomen in de integrale afweging bij de meerjarenbegroting van 2027.
‘Teleurgesteld’
Stichting Bouwhal Carnaval Helmond laat weten uitermate teleurgesteld te zijn in het besluit van het college. “Wij zijn al drie jaar bezig met het uitwerken van een plan voor een bouwhal voor carnavalswagens in Helmond. Samen met 22 carnavalsverenigingen uit Helmond willen wij dit realiseren. Het is dan ook erg jammer om te zien dat de gemeenteraad eigenlijk niets heeft gedaan om dit plan vooruit te helpen”, zegt Maarten Bloks, bestuurslid van Stichting Bouwhal Carnaval Helmond. “We kunnen nu alleen maar hopen dat bij de aankomende gemeenteraadsverkiezingen iemand met een hart voor carnaval in de raad komt, die dit wel serieus wil oppakken.”
Lasten willen dragen
Een belangrijke voorwaarde in de motie was dat de deelnemende carnavalsverenigingen zelf verantwoordelijk zijn voor de structurele kosten van de exploitatie. De verenigingen hebben zich hiervoor verenigd in een stichting en per brief laten weten deze lasten te willen dragen. De gemeente zegt in gesprek te blijven met de stichting over mogelijke locaties voor een bouwhal, op basis van een plan dat door de stichting is opgesteld. Mocht dit in 2026 al leiden tot een concreet voorstel, dan zal de financiële consequentie daarvan worden meegenomen in een volgende begrotingsronde of separaat aan de gemeenteraad worden voorgelegd.
Voorlopig betekent dit dat er nog geen besluit is genomen over de bouw van een carnavalsbouwhal, maar dat het onderwerp wel op de agenda van de gemeenteraad blijft staan.
Foto: Dit is Helmond
Tip de redactie
Ditishelmond.nl
Heb je een nieuws- of agenda-item, leuke foto of video over Helmond en wil je dit delen?
Stuur het dan in naar onze redactie. Altijd Dichtbij!
E-mail: redactie@ditishelmond.nl
Telefoon: 088 166 67 00

