Gemeente tevreden over aantal media in Helmond

In Helmond zijn voldoende onafhankelijke publieke media die het functioneren van de (lokale) democratie versterken. Dat zeggen burgemeester en wethouders naar aanleiding van vragen van de PvdA.  

“Omroep Helmond is er daar één van, evenals Ditisonzewijk, de huis-aan-huisbladen, het Eindhovens Dagblad en diverse andere Helmondse nieuwssites op internet. Voor het kritisch volgen van de lokale democratie is het van belang dat deze media in de stad actief zijn. Overigens heeft Omroep Helmond inmiddels een beroep gedaan op steun voor lokale omroepen van de rijksoverheid in het kader van de coronacrisis.”

Toekomst

De fractie 50PLUS stelde vragen aan B. en W. naar aanleiding van het vertrek van Omroep Helmond-bestuursleden. “Een behoorlijk deel van de oudere inwoners van Helmond is nog afhankelijk van de stadse berichtgeving via de televisie en radio.  Het zou zeer betreurenswaardig zijn als die groep inwoners de dupe gaat worden van de situatie bij OH.”

Burgemeester en wethouders antwoorden dat het huidige bestuur van OH-DIOW de intentie heeft om het aanbod via televisie minimaal te handhaven op het huidige niveau. De huidige vorm van radiomaken wordt geëvalueerd. Pas daarna worden keuzes gemaakt voor de toekomst van de radio. Na de zomer wordt met de gemeenteraad gesproken over de toekomst van OH-DIOW.

Investeren

De PvdA vroeg zich af of het college mogelijkheden ziet om een deel van de kosten voor gemeentelijke communicatieadviseurs te heroverwegen en te investeren in onafhankelijke lokale media.

De gemeente geeft op jaarbasis voor de in totaal vier bestuursadviseurs-woordvoerders 401.127 euro per jaar uit. Volgens afspraak beschikken de wethouders elk over parttime advies en woordvoering. De burgemeester heeft volle tijd  iemand tot haar beschikking. Volgens B. en W. heeft de gemeente  een eigen verantwoordelijkheid in de communicatie met inwoners. “Onze communicatieadviseurs bewaken de planning en de kwaliteit van stukken voor college en gemeenteraad. Ook het zorgen voor zichtbaarheid van het college in de stad behoort tot hun takenpakket. Naast hun werk voor het college doen medewerkers nog andere projecten. De overige medewerkers op de afdeling communicatie, bij het webteam en het Klanten Contact Centrum werken aan projecten, online communicatie en contacten met inwoners. Zij zijn niet gekoppeld aan de collegeleden.”

Volgens het college geeft Helmond in vergelijking met de andere grote steden in Brabant veel minder uit aan communicatie.

 

Tip de redactie

Ditishelmond.nl

Heb je een nieuws- of agenda-item, leuke foto of video over Helmond en wil je dit delen?
Stuur het dan in naar onze redactie. Altijd Dichtbij!
E-mail: redactie@ditishelmond.nl
Telefoon: 088 166 67 00