
Helmond geaccepteerd als lid Global Network for age-friendly Cities
De gemeente Helmond is geaccepteerd als lid van het Global Network for Age-friendly Cities and Communities’. Dit internationale netwerk van praktijkmensen, overheden, onderzoekers, experts en pleitbezorgers richt zich op het delen van informatie en inzichten op alle deelterreinen van de positie van ouderen. Volgens de gemeente kan Helmond zelf ook baat hebben bij het lidmaatschap.
In november vorig jaar verzocht de raad het college om Helmond aan te melden als lid van het Global Network for age-friendly Cities and Communities. Daarop verstuurde het college begin april van dit jaar de aanmelding. En op 10 juni jongstleden kwam de bevestiging: de gemeente Helmond is geaccepteerd als lid van het netwerk.
Positie ouderen
Het internationale Global Network for Age-friendly Cities and Communities is een netwerk van praktijkmensen, overheden, onderzoekers, experts en pleitbezorgers die zich richten op het delen van informatie en inzichten op alle deelterreinen van de positie van ouderen. Het lidmaatschap van het netwerk is geen officiële erkenning voor leeftijdsvriendelijkheid. Veelmeer gaat het om de betrokkenheid van steden bij de wensen en behoeften van hun vergrijzende bevolking. En om samen te werken met die ouderen en over sectoren heen om leeftijdsvriendelijke fysieke en sociale omgevingen te creëren.
Inspireren, verbinden en ondersteunen
De organisatie streeft naar het inspireren van verandering. Dit doet zij door te laten zien wat er gedaan kan worden en hoe het gedaan kan worden. Daarbij wil zij steden en gemeenschappen wereldwijd met elkaar verbinden, om zo de uitwisseling van informatie, kennis en ervaring te vergemakkelijken. Ook ondersteunt het netwerk steden en gemeenschappen bij het vinden van passende innovatieve en op feiten gebaseerde oplossingen. Aan de deelname van het netwerk zijn behalve de inzet van ambtenaren geen verdere kosten verbonden.
Delen met anderen
Voor Helmond betekent het lidmaatschap dat de stad ervaringen, prestaties en geleerde lessen deelt met andere steden en gemeenschappen. Daarbij gaat het onder meer om het delen van (actie)plannen en monitoring- en evaluatierapporten en ervaringen met leeftijdsvriendelijke projecten. Helmond kan zelf ook baat hebben bij de ervaringen en inzichten van andere steden die aangesloten zijn bij dit netwerk, zo stelt de gemeente. “Bovendien betekent het erkenning en zichtbaarheid voor ons eigen beleid.”
Tip de redactie
Ditishelmond.nl
Heb je een nieuws- of agenda-item, leuke foto of video over Helmond en wil je dit delen?
Stuur het dan in naar onze redactie. Altijd Dichtbij!
E-mail: redactie@ditishelmond.nl
Telefoon: 088 166 67 00
