Helmond plaatst op 25 locaties laadpalen elektrische auto’s

Dit jaar plaatst de gemeente 25 extra openbare laadpalen voor elektrische auto’s in de stad. Elke laadpaal krijgt twee oplaadpunten en een van de bijbehorende parkeerplaatsen wordt een oplaadpunt voor elektrische auto’s. Voordat de gemeente definitief beslist over de locaties van de laadpalen. De gemeente Helmond vraagt de mening van bewoners over de voorgestelde plekken.

Belangstellenden kunnen hun mening geven via www.helmond.nl/laadpunten. Daar staat ook meer informatie over de oplaadpalen en de kaart met de voorgestelde plekken.

Uitbreiding openbare oplaadpunten noodzakelijk

Het aantal elektrische auto’s neemt snel toe. De verwachting is dat er in 2030 zo’n 1,9 miljoen elektrische auto’s rijden in Nederland. Deze auto’s moeten ook opgeladen kunnen worden. Er moeten voldoende laadpunten in Nederland zijn. Daarom zorgen alle gemeenten binnen hun grenzen voor de openbare laadstations. Dit is vastgesteld in de Nationale Agenda Laadinfrastructuur (NAL) als onderdeel van het Klimaatakkoord.

Tip de redactie

Ditishelmond.nl

Heb je een nieuws- of agenda-item, leuke foto of video over Helmond en wil je dit delen?
Stuur het dan in naar onze redactie. Altijd Dichtbij!
E-mail: redactie@ditishelmond.nl
Telefoon: 088 166 67 00

Gepubliceerd door Gemeente Helmond afd. Persdesk

Bron: Gemeente Helmond afd. Communicatie