
Helmond Sport kan na winst op Jong AZ weer omhoog kijken
Eindelijk heeft Helmond Sport weer eens gewonnen. Het op visite komende Jong AZ werd in eigen huis met 2-1 verslagen. Ondanks de broodnodige drie punten was het spel niet per se ‘je van het’. Door de winstpartij klimmen Hofland en co naar een negende plek in het klassement. Sinds lange tijd zijn de play-off plekken weer eens te ruiken.
Trainer Kevin Hofland verraste vriend en vijand door Flor van den Eynden, die zijn eerste minuten sinds maart vorig jaar maakte, en Tarik Essakkati, die zijn basisdebuut in de Keuken Kampioen Divisie beleefde, op te stellen. Hierdoor was de bank, met namen als Halhal, Ostrc en Daneels, rijkelijk bezet voor KKD begrippen. Ondanks de mokerslag die Helmond Sport vorige week te voorduren kreeg tijdens het bezoek aan ADO Den Haag, gaf keeper en aanvoerder Wouter van der Steen aan dat hij en zijn team klaar zijn voor de beloften van AZ. Hij benadrukte dat, ondanks de teleurstellende reeks, de ‘koppies’ nog steeds niet hangen.
Helmond Sport lijkt de ‘must-win’ wedstrijd goed te beginnen. De wedstrijd is nog maar vier minuten onderweg als Van den Eynden zijn rentree bijna met goud kan bekronen. Scholz kopt een vrije trap van Golliard door, waardoor de Belgische centrale verdediger voor open doel de bal kan binnentikken. Het feest duurt echter niet lang, want al snel gaat de vlag van de grensrechter omhoog voor buitenspel.
Helmond komt op voorsprong
De Kattenmeppers hebben, net als meerdere keren dit seizoen, lange tijd moeite om kansen te creëren. Sterker nog, het zijn de bezoekers die geleidelijk het initiatief overnemen. Maar dan staat Golliard opnieuw klaar voor een standaardsituatie, dit keer een corner. Zijn voorzet lijkt voor het toekijkend oog een eenvoudige vangbal voor de keeper van de bezoekers, maar deze kan de bal niet klemmen. Het leer belandt voor de voeten van Tobias Pachonik die net als eerder dit seizoen de bal op katachtige wijze in de goal volleert: 1-0. Het doelpunt geeft de elf Helmonders op het veld een boost, maar het produceren van kansen blijft opnieuw uit. Na de treffer herhaalt het wedstrijdbeeld zich: iet wat slordig en gelijk opgaand, net als vóór de openingstreffer.
Toch is het Helmond Sport dat ondanks het wisselvallige spelbeeld opnieuw toeslaat. En wederom is een Duitse verdediger het eindstation. Scholz onderschept zelf de bal en speelt Van den Hurk aan. De verdediger stormt door waardoor een 1-tegen-2-situatie ontstaat in het voordeel van de thuisploeg. Van den Hurk behoudt het overzicht en bedient Scholz die beheerst de bal in de rechter benedenhoek schuift: 2-0. Een aantal minuten later klinkt het fluitsignaal voor de rust.
Weinig verandering in spelbeeld
Beide ploegen komen met dezelfde elf spelers uit de kleedkamer. Voor het toeziend oog verandert de toon van de wedstrijd nauwelijks. Alleen dit keer zijn vrijwel alle kansen in het voordeel van de mannen van Hofland. De tweede helft is pas twintig minuten onderweg als de Kattenmeppers al vier kansen hebben gecreëerd. Drie keer is het Van den Hurk die net tekort komt. Golliard probeerde het ook nog met een afstandsschot maar zijn poging kan rustig worden over gekeken door de keeper van de jonkies van AZ. In de 69e minuut grijpt trainer Hofland voor het eerst in: Golliard en Essakkati maken plaats voor Bisselink en Daneels.
Ondanks dat de bezoekers aanvallend weinig inbrengen weten ze in de 72e minuut toch eenvoudig door het verdedigende blok van Helmond Sport heen te combineren. Na een lage voorzet wordt er van dichtbij niet gemist: 2-1. Met nog genoeg tijd op de klok lijkt de ploeg uit Alkmaar het Helmond Sport lastig te kunnen maken. Twaalf minuten voor tijd grijpt Hofland opnieuw dubbel in: Halhal en Ostrc komen binnen de lijnen voor Absalem en Van den Eynden. Ondanks het kleine verschil in de score weet Jong AZ niet door te drukken. Hun hoop op een of meerdere punten dooft langzaam uit.
Na 95 minuten voetballen vindt scheidsrechter het wel mooi geweest en blaast hij voor het eindsignaal.
Opstelling: Van der Steen (GK) ©, Pachonik, Van den Eynden (’79, Halhal), Scholz, Absalem (’79, Ostrc), Van Himbeeck, Van Hove, Golliard (’69, Bisselink), Ingason, Essakkati (’69, Daneels), Van den Hurk
Op de bank: Aben (GK), Hendriks (GK), Ogenia, Dizdarevic, Zimuangana
Gele kaart: Ingason
Afwezig: Ludwig, Sits (Geblesseerd)
Foto: Jason Gerritsen
Tip de redactie
Ditishelmond.nl
Heb je een nieuws- of agenda-item, leuke foto of video over Helmond en wil je dit delen?
Stuur het dan in naar onze redactie. Altijd Dichtbij!
E-mail: redactie@ditishelmond.nl
Telefoon: 088 166 67 00
