
Helmond Sport krijgt bezoek van degradanten FC Volendam
Helmond Sport ontvangt aanstaande vrijdagavond FC Volendam in het MySteel Stadion. De club uit Noord-Holland is de laatste degradant die dit seizoen nog niet in Helmond is geweest. De ploeg van Frédéric Frans gaat het duel in na een overwinning in de slotfase van de beladen derby tegen FC Eindhoven van vorige week.
Met het aanstaande bezoek van FC Volendam heeft Helmond Sport elke club die afkomstig is uit de Eredivisie over de vloer gehad. Tegen koploper Heracles Almelo wisten de Kattenmeppers een punt te pakken dankzij een gelijkspel. NAC Breda bezorgde Helmond Sport daarentegen hun eerste thuisnederlaag. De Volendammers bevinden zich op de zevende plaats in het klassement, maar verloren hun laatste duel tegen De Graafschap met 1-2 in eigen huis. Na de overwinning tegen FC Eindhoven van afgelopen weekend staan de Helmonders 17e op de ranglijst.
De laatste keer dat de twee ploegen oog in oog stonden, was in het seizoen ’24/25′. Toen wist ‘Het Andere Oranje’ zes punten te pakken dankzij een 3-1-overwinning in eigen huis en een 2-3-zege in het destijds nog overeind staande stadion De Braak. De meest recente overwinning op FC Volendam is ondertussen alweer tien jaar geleden: op 14 oktober 2016 wonnen de Helmonders met 2-0.
Lees ook: Helmond Sport draait wedstrijd tegen FC Eindhoven om in de slotfase
Cruciale overwinning in derby
Ondanks een erg wisselvallig seizoen wist Helmond Sport de beladen derby tegen rivaal FC Eindhoven te winnen. In de 87e minuut stond het 1-2 en leek het er nog op dat de Eindhovenaren met de drie punten uit het MySteel Stadion zouden vertrekken. Ondanks de zware wedstrijd zat er nog steeds vechtlust in de mannen van Frans. Twee minuten voor de reguliere speeltijd verstreek, maakte Golic de gelijkmaker. Een puntje was echter niet genoeg voor de kattenmeppers. Bij de allerlaatste actie voor het eindsignaal ontving Ekoli de bal buiten het zestienmetergebied en schoot hem met een prachtige boog achter de doelman van FC Eindhoven.
De eerste zegen sinds 9 september heeft zowel de club als de supporters weer goede moed gegeven. Vrijdagavond om 20.00 uur krijgen de Helmonders de kans om te laten zien of ze deze stijgende lijn kunnen doortrekken tegen FC Volendam.
Foto: Hélène Ermens
Tip de redactie
Ditishelmond.nl
Heb je een nieuws- of agenda-item, leuke foto of video over Helmond en wil je dit delen?
Stuur het dan in naar onze redactie. Altijd Dichtbij!
E-mail: redactie@ditishelmond.nl
Telefoon: 088 166 67 00

