
Helmond Sport met winst van veld in hectische derby
Er lijkt voorlopig geen eind te komen aan de opmars van Helmond Sport. Vrijdagavond boekten de Helmonders hun derde zege op rij. In het Jan Louwers Stadion in Eindhoven werd dé derby van Zuidoost-Brabant met 1-2 gewonnen van FC Eindhoven. De wedstrijd werd meerdere keren stilgelegd vanwege ongeregeldheden. Topscorer Martijn Kaars was opnieuw succesvol met een treffer.
De eerste kans van de wedstrijd was weliswaar voor de thuisclub, maar daarna nam Helmond Sport het initiatief over. Binnen zeven minuten kregen de Helmonders drie mogelijkheden om te scoren. Helaas werd het overwicht verstoord door vuurwerk dat vanuit het uitvak op het veld werd gegooid. Na de gebruikelijke afkoelingsperiode pakte Helmond Sport de draad weer snel op. Na een slecht uitgevoerde corner van de thuisclub kreeg Joseph Amuzu een enorme kans. Maar de afronding van de huurling van KV Mechelen was niet veel beter dan eerdergenoemde hoekschop.
Voorsprong en snel gelijk
De meer dan verdiende voorsprong kwam tot stand door een drietal uitblinkers aan Helmondse zijde. Botos had een prima steekpass in huis voor Schroijen. Die bood op zijn beurt Martijn Kaars een niet te missen kans: (24’ ;0-1). Vier minuten later viel echter al de onverwachte gelijkmaker. Doelman Wouter van der Steen kreeg een vrije trap vanaf de zijkant van het strafschopgebied niet onder controle. Evan Rottier scoorde in de rebound (28’ ;1-1). Dezelfde Eindhovense spits kwam een paar minuten later maar luttele centimeters tekort om voor de 2-1 te zorgen.
Opnieuw stilgelegd
Het laatste kwartier van de eerste helft was de minste fase van Helmondse zijde. Maar na de hervatting werd dat weer rechtgezet. Een erg fraai afstandsschot van Botos zorgde voor de tweede Helmondse voorsprong in deze wedstrijd (56’ ;1-2). Helaas was dat ook het signaal voor het uitvak om voorwerpen op het veld te gooien. Het duel werd daarop voor de tweede keer stilgelegd. Na de hervatting kreeg Botos opnieuw een grote kans om te scoren. Zijn fraaie schot werd gepakt door FCE-keeper Jorn Brondeel.
In het vervolg van de wedstrijd zette Eindhoven alles op de aanval. Dat leverde enkele gevaarlijke kansen op. Nadat Eindhovense fans voorwerpen op het veld gooiden, legde de arbiter de wedstrijd voor de derde keer stil. Uiteindelijk werd de wedstrijd uitgespeeld en stapten de Helmonders met een zege van het veld af: 1-2.
(Bron: Helmond Sport)
Tip de redactie
Ditishelmond.nl
Heb je een nieuws- of agenda-item, leuke foto of video over Helmond en wil je dit delen?
Stuur het dan in naar onze redactie. Altijd Dichtbij!
E-mail: redactie@ditishelmond.nl
Telefoon: 088 166 67 00
