Helmond Sport sluit seizoen af met gelijkspel en een elfde plek

Helmond Sport heeft het seizoen afgesloten met een 1-1 gelijkspel in Leeuwarden. In een uitverkocht Cambuur Stadion kwam Helmond Sport in de eerste helft op achterstand. Håkon Lorentzen wist in de tweede helft de bal op schitterende wijze achter Cambuur goalie van Os te schieten.

De wedstrijd werd gespeeld in een feestelijke ambiance vanwege het afscheid van het huidige stadion van Cambuur. Na de zomer zal het team van Henk de Jong, net als Helmond Sport, een nieuw onderkomen krijgen. Al zal Helmond Sport midden in het seizoen verhuizen en Cambuur in augustus. Helmond Sport kon hierdoor geschiedenis schrijven door als laatste elftal te winnen in het 88 jaar oude stadion.

Zover kwam het niet. In de eerste helft kon Helmond Sport geen kansen creëren en liep het in de 25te minuut tegen een tegentreffer aan. Uldrikis kopte de bal op aangeven van Poll fraai binnen via de onderkant van de lat en gaf van der Steen het nakijken. Voor het openingsdoelpunt raakte de blauwgelen al de paal en ook na het doelpunt kon Helmond Sport aanvallend geen vuist maken. Vlak voor rust was het Botos die voor het eerste Helmondse gevaar zorgde.

Ander vaatje na rust
Vanaf de start van de tweede helft leek Helmond Sport uit een ander vaatje te tappen. Het was Kaars die vlak na rust de eerste mogelijkheid kreeg en de ploeg speelde met meer lef. Helmond Sport speelde met meer overtuiging al moest het Wouter van der Steen dankbaar zijn na een uur voetballen. Met zijn voeten keerde hij een goede aanval van de gasten.

Helmond Sport wist zichzelf uiteindelijk wél te belonen met de verdiende gelijkmaker. Het was de Noor Lorentzen die, twee minuten nadat hij in het veld was gekomen, de bal onberispelijk hard achter doelman van Osch ‘peerde’. Het doelpunt werd opgevolgd door een zee aan fakkels vanaf een tribune waardoor de wedstrijd nog kort werd stilgelegd. Na de onderbreking werden de resterende 10 minuten zonder noemenswaardige kansen uitgespeeld.

Helmond Sport houdt een punt én de laatste doelpuntenmaker in het Cambuur Stadion over. Een leuke quizvraag voor in de toekomst.

Geen playoffs
De Keuken Kampioen Divisie 2023-2024 is voor Helmond Sport ten einde. De hoge verwachtingen zijn niet waargemaakt. Vooral omdat de ploeg niet thuis gaf op de momenten dat er gewonnen moest worden. Met het tussentijdse vertrek van Bob Peeters tot gevolg. Aan de andere kant heeft het ook enkele fraaie zeges geboekt én had het bijna de topscorer van de competitie in huis; Martijn Kaars met 21 doelpunten.

 

Tip de redactie

Ditishelmond.nl

Heb je een nieuws- of agenda-item, leuke foto of video over Helmond en wil je dit delen?
Stuur het dan in naar onze redactie. Altijd Dichtbij!
E-mail: redactie@ditishelmond.nl
Telefoon: 088 166 67 00

Gepubliceerd door Redactie - Dit is Helmond

Redactie Dit is Helmond