
Helmond verruimt regels voor aankomende WK-wedstrijden in de nacht
De gemeente Helmond verruimt de regels om het uitzenden van late wedstrijden tijdens het WK Voetbal 2026 mogelijk te maken. Vooral voor de halve finales en de finale van het Nederlands elftal wordt afgeweken van de gebruikelijke eindtijd voor evenementen, zodat inwoners deze wedstrijden volledig kunnen bekijken.
Het FIFA-wereldkampioenschap vindt dit jaar plaats van 11 juni tot en met 19 juli 2026 in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Door de verschillende tijdzones worden belangrijke wedstrijden in Nederland pas ’s avonds laat gespeeld en lopen deze door tot rond middernacht. “Deze toernooien leven sterk onder inwoners en leiden lokaal tot diverse initiatieven, zoals gezamenlijke kijkmomenten, activiteiten in de horeca en evenementen in de openbare ruimte”, aldus de gemeente. Binnen de huidige regels moeten evenementen in delen van de binnenstad echter al om 23.00 uur stoppen.
De gemeente maakt daarom een uitzondering voor de halve finales op 14 en 15 juli en de finale op 19 juli. Tijdens deze avonden mogen wedstrijden wél volledig worden uitgezonden. Voor terrassen blijft een maximale eindtijd van 01.30 uur gelden. Wedstrijden die later doorgaan, mogen alleen binnen in horecagelegenheden worden vertoond. Ondernemers kunnen daarnaast een ontheffing aanvragen om langer open te blijven.
Nieuwe beleidsregels voor ‘public viewing’
Naast deze tijdelijke verruiming wil de gemeente ook nieuwe beleidsregels vaststellen voor zogeheten ‘public viewing’ en andere WK-activiteiten. Daarmee wil Helmond duidelijkheid bieden aan organisatoren, horeca en inwoners. De regels gelden niet alleen voor dit WK, maar ook voor toekomstige internationale toernooien zoals het EK en WK.
De plannen zijn opgesteld in overleg met onder meer horecaorganisaties en de politie. Volgens de gemeente zorgen de afspraken ervoor dat supporters wedstrijden samen kunnen beleven, terwijl overlast zoveel mogelijk wordt beperkt.
Foto: Dit is Helmond
Tip de redactie
Ditishelmond.nl
Heb je een nieuws- of agenda-item, leuke foto of video over Helmond en wil je dit delen?
Stuur het dan in naar onze redactie. Altijd Dichtbij!
E-mail: redactie@ditishelmond.nl
Telefoon: 088 166 67 00

