Helmondse carnavalsoptocht kiest voor andere route, maar zelfde insteek: gezelligheid

Dat Helmond weet waar een goede carnavalsoptocht aan moet voldoen, werd afgelopen zondag bewezen door de Keiebijters. Een stoet van praalwagens deed het centrum aan en dat trok veel bekijks. Dankzij de gewijzigde route konden meer mensen van de fraai uitgedoste feestvierders genieten. Onze wijkreporter Hans Choufoer bezocht de zelfverklaarde ‘Gezelligste Optocht van het Zuiden’ en was er ‘Hillemòl Onderstebove’ van.

Er viel een hoop te zien. De optocht was kleurrijk en er waren veel opmerkelijke deelnemers en verklede personen te zien. Denk dan bijvoorbeeld aan de afwasdames en de Blauw van de Kou vrouwen. Niet alleen vanaf de praalwagens schalde muziek, want ook Helmondse muziekverenigingen zoals Amicitia, het Helmonds Muziek Corps en de Brandeleros uit Brandevoort liepen mee.

Ook de Helmondse politie spreekt van een geslaagde dag. Er kwamen wel twee meldingen binnen van twee jongetjes – van zes en acht jaar – die afzonderlijk van elkaar vermist waren. Gelukkig werden beide kinderen snel weer teruggevonden en herenigd met hun ouders.

Fotografie: Hans Choufoer

Tip de redactie

Ditishelmond.nl

Heb je een nieuws- of agenda-item, leuke foto of video over Helmond en wil je dit delen?
Stuur het dan in naar onze redactie. Altijd Dichtbij!
E-mail: redactie@ditishelmond.nl
Telefoon: 088 166 67 00

Gepubliceerd door DitisHelmond Hans Choufoer - Redactie

Hans Choufoer - Wijkreporter bij DitisHelmond. Geboren in Leiden. Mijn camera en ik zijn onafscheidelijk en zijn elke dag op pad in de wijken.