De goedheiligman is weliswaar terug naar Spanje, ondertussen is de Kerstman gearriveerd. En het huis van ‘Santa’ staat gewoon in Helmond. De Kerstman en zijn vrouw hebben, samen met talloze elfjes, hun intrek genomen in de Elzaspassage. Dus ging onze wijkreporter Hans Choufoer af op de geur van heerlijke kerstkoekjes en kwam terecht in Santa’s Village.

Santa’s bakery met Cookies and More

In Santa’s Village in de ElzaspassageSanta’s Village in de Elzaspassage is van alles te zien. Elke kamer en elk vertrek is prachtig versierd met kleurige lampjes, slingers en ballen en overal staan mooi versierde kerstbomen. Je hoeft geen entree te betalen om alle kamers te bezoeken. Kom bijvoorbeeld eens kijken in de bakkerij. Daar zijn de elfjes druk bezig om het bakken van de heerlijkste koekjes. In de winkel Cookies en More liggen heerlijke zoetwaren uitgestald, die heerlijke koekjes en lekkere chocolade en zuurstokjes. Terwijl je lekker geniet van één van deze lekkernijen kun je gaan kijken naar de stal waar de rendieren staan. Als ze uitgerust zijn van hun tochten om presentjes rond te brengen, zingen ze ook af en toe wat liedjes.

Genoeg te doen in Santa’s Workshop

Ik ging ook even langs de workshop. Daar hielpen de elfjes kinderen met kleuren en knutselen. Elke dag is er de grote Kerst Speur- en Doetocht. Een gratis deelnameformulier ligt voor je klaar. Op dinsdagen kunnen ouderen dennenappels versieren. Op woensdagen luister je naar het kerstverhaal of versier je een kerstmuts. En op donderdag kunnen ouderen er een kerstkaart maken. Vervolgens hebben de kinderen op vrijdag de kans om zo’n dennenappel te versieren. Zaterdagen staan in het teken van koekjes, niet alleen hoe je ze opeet, maar vooral hoe je ze versiert. Elke zondag houdt de Kerstman een kleurwedstrijd met vervolgens een prijsuitreiking. Al deze activiteiten zijn gratis. Alleen voor het versieren van koekjes vraagt de Kerstman of je 50 cent per koekje meeneemt.

De huiskamer van de kerstman

Het mooist is wel het huis van het Kerstechtpaar. Daar word je ontvangen in de grote keuken. De ‘Kerstvrouw’ is druk bezig om van alles te regelen. Ook mag je een kijkje nemen in de huiskamer van de Kerstman. Soms ligt hij te dutten in zijn grote stoel. Hij wordt gelukkig altijd wakker als er bezoek komt. Als de kinderen naar het volgende vertrek gaan, krijgen ze altijd een cadeautje mee. In de postkamer van de Kerstman is ook van alles te zien. Je moet niet vreemd opkijken als je in de slaapkamer van Santa stiekem een elfje op zijn bed ziet liggen snurken. Je raakt er eigenlijk niet uitgekeken. Een bezoekje aan Santa’s Village is dan zeker ook de moeite waard.

Verslag en fotografie: Hans Choufoer

Tip de redactie

Ditishelmond.nl

Heb je een nieuws- of agenda-item, leuke foto of video over Helmond en wil je dit delen?
Stuur het dan in naar onze redactie. Altijd Dichtbij!
E-mail: redactie@ditishelmond.nl
Telefoon: 088 166 67 00

Gepubliceerd door DitisHelmond Hans Choufoer - Redactie

Hans Choufoer - Wijkreporter bij DitisHelmond. Geboren in Leiden. Mijn camera en ik zijn onafscheidelijk en zijn elke dag op pad in de wijken.