Jubileumboek HVV vat 125 jaar voetbalgeschiedenis samen
Het was een gigantische klus om 125 jaar sportgeschiedenis van HVV Helmond in een boek samen te vatten. Maar het is lid Henk Driessen van de jubileumcommissie en een hoop vrijwilligers gelukt. Op zaterdag 22 juni presenteren ze het jubileumboek op Sportpark de Houtsdonk in Helmond. De totstandkoming kostte een hoop bloed, zweet en tranen. Maar het eindresultaat mag er volgens Driessen zijn: “Alle wetenswaardigheden, fratsen en bijzondere gebeurtenissen van de club zijn in het boek verwerkt.”
HVV Helmond is de oudste sportclub van Helmond en heeft een bijzondere geschiedenis. En dat kleurrijke verleden kwam tijdens het maken van het boek weer bovendrijven. Driessen: “De ontstaansgeschiedenis van de club ligt bij het restaurant Het Hert. De eerste wedstrijden werden op de parkeerplaatsen van het Clarissenklooster gespeeld.” Voorheen speelde men voetbal op de Markt. “Maar door het fanatieke spel van de leden sneuvelde wel eens een etalageruit. Dus moest naar een nieuwe plek gezocht worden. En dat nieuwe onderkomen werd de Molenstraat.”
Beste rechtsback van Europa
Driessen dook de geschiedenis van de club in en kwam naar eigen zeggen een hoop bijzondere verhalen tegen. Bijvoorbeeld over de komst van coach Sam Wadsworth in de jaren ’50. “Deze Brit stond in de jaren twintig bekend als de beste rechtsback van Europa. Op de een of andere manier belandde hij in Helmond. Veel mensen weten dat dus niet. Dit soort bijzondere wetenswaardigheden staan nu in het boek,” legt Driessen uit.
Vrouwenvoetbal
Een opmerkelijk feitje is dat HVV Helmond in 1970 een damesvoetbaldivisie opzette. “Ruim veertig jaar damesvoetbal is niet niks”, zegt Driessen.
Clubiconen
En dan heeft Driessen het nog niet eens gehad over ‘iconische clubleden’ als Berry van Aerle en Willy van den Kuijlen. “Op een gegeven moment speelde Van der Kuijlen in Vlissingen. Die wedstrijd eindigde in 9-1, waarvan Van der Kuijlen zeven doelpunten scoorde. Hij schoot zo hard dat de keeper van Vlissingen er zere handen aan overhield en het liefst het veld wilde verlaten. Dit soort grappige weetjes kun je in het boek verwachten.”
Clubliefde
De rode draad in het boek vormt de clubliefde die iedereen die bij HVV Helmond betrokken is voor deze voetbalvereniging voelt. Zo nam een clublid zelfs na zijn verhuizing naar Mönchengladbach wekelijks de trein naar Helmond om daar een pot voetbal te spelen. Zijn verhuizing betekende duidelijk niet het einde voor zijn liefde voor de club. Ook komt een verhaal aan bod waarin een aantal Helmondse bestuursleden van het veld gestuurd werd tijdens een uitwedstrijd. “Ze waren namelijk te fanatiek aan het juichen voor hun club. En dat werd niet gewaardeerd”, vertelt Driessen met een lach.
Monnikenwerk
De makers staken veel tijd in het jubileumboek. “Het was een monnikenwerk om de clubhistorie uit te pluizen. Ik heb elke dag zo’n vijf uur aan deze uitgave besteed. Dus zeker weten dat er 1500 uur in zitten. De opmaak kostte ook zo’n 300 uur. Het kostte een hoop bloed, zweet en tranen. Maar het was het allemaal waard.”
[Foto: archief Dit is Helmond]
Tip de redactie
Ditishelmond.nl
Heb je een nieuws- of agenda-item, leuke foto of video over Helmond en wil je dit delen?
Stuur het dan in naar onze redactie. Altijd Dichtbij!
E-mail: redactie@ditishelmond.nl
Telefoon: 088 166 67 00

