
Kleine nederlaag Helmond Sport op bezoek bij Willem II
Door een nederlaag in Tilburg dinsdagavond heeft Helmond Sport de zege op FC Eindhoven geen goed vervolg kunnen geven. Een minuut voor rust kwamen de Helmonders op achterstand en in de laatste minuut liet debutant Julian Geerts het na om de stand gelijk te trekken. De ploeg van trainer Jurgen Seegers verloor hierdoor met 1-0 van Willem II.
De ploeg van Jurgen Seegers begon de lastige uitwedstrijd in Tilburg met één wijziging ten opzichte van de wedstrijd tegen FC Eindhoven. Flor Van Den Eynden verving Amine Et-Taïbi, die niet helemaal fit uit het weekend was gekomen. Verder ontbraken Amir Absalem en Alen Dizdarevic.
Bergsen in vorm
Kon Helmond Sport weer de aansluiting vinden met de bovenste helft van de KKD? Dat was de vraag vooraf, maar na de aftrap kwam het eerste Tilburgse gevaar al snel. Spits Thomas Verheydt schoot op Menno Bergsen na een voorzet van Samuel Bamba. Vervolgens was het Menno Bergsen die de Helmonders in de wedstrijd hield. Eerst hield hij een schot van Mounir El-Allouchi tegen, die via Brian Koglin bijna het doel in viel. Uit de daaropvolgende corner hield stopte hij een kopbal van Verheydt. Een Helmondse reactie volgde snel: Essakkati schoot maar net over het Tilburgse doel.
Na een half uur leek alsnog de 1-0 te vallen. Een fout van Van Den Eynden leidde bijna een gevaarlijke voorzet in, die nog nét tot corner kon worden verwerkt door Bergsen. Uit die corner volgde een strafschop voor Willem II. André Leipold greep zijn tegenstander beet en bracht hem ten val. Dit leverde hem dit ook een gele kaart op. Maar Bergsen stopte de inzet van Verheydt op prachtige wijze met zijn linkervoet.
Achterstand
Aan de Helmondse zijde was het opnieuw Essakkati die dreigend was, maar deze keer redde Thomas Hölzl. Waar het 0-0 leek te gaan worden met rust, dacht Nick Doodeman daar anders over. Hij schoot bij de eerste paal hard de 1-0 binnen na een voorzet van Bamba. Zo kon de ploeg van Seegers een aardige eerste helft niet zonder schade eindigen, ondanks een beter Willem II.
Aan het begin van de tweede helft bracht Seegers Justin Ogenia voor Van Den Eynden. Al snel volgde de tweede wissel: Labinot Bajrami voor Lukowicz. Op het uur volgde bijna de 2-0, maar de inzet van Verheydt werd tot corner verwerkt.
Met nog twintig minuten te spelen kwam Helgi Ingason voor de moegestreden Essakkati. Willem II bleef de betere ploeg. En zo bleef er hoop voor de Helmonders, die er meer uit konden halen dan ze tot nu toe deden. De wedstrijd doofde langzaam uit; Helmond Sport probeerde wel, maar kon niet doordrukken terwijl Willem II het wel goed leek te vinden.
Bijna droomdebuut
Seegers liet Julian Geerts nog debuteren in zijn geboorteplaats. Hij verving Leipold. Hij maakte bijna de gelijkmaker toen Ogenia aan de rechterkant weg was en de bal, na zijn voorzet, door de debutant op de doelman werd geschoten. Daarmee was tevens de laatste kans op een resultaat verkeken.
Zo was het de vijfde nederlaag van het seizoen. Er had wellicht wat meer ingezeten, al moet worden gezegd dat de thuisploeg in de tweede helft niet doordrukte. Wellicht een optie voor Seegers om de volgende keer met de wederom dreigende Ogenia te starten.
Opstelling Helmond Sport: Bergsen (K), Van Den Eynden (’46. Ogenia), Vos, Koglin, Poll, Llonch, Makanza, Daneels, Leipold (’86. J Geerts), Łukowicz (’58. Bajrami),Essakkati(’70. Ingason)
Geel: Leipold, Poll
Tip de redactie
Ditishelmond.nl
Heb je een nieuws- of agenda-item, leuke foto of video over Helmond en wil je dit delen?
Stuur het dan in naar onze redactie. Altijd Dichtbij!
E-mail: redactie@ditishelmond.nl
Telefoon: 088 166 67 00

