Legestarief voor rijbewijs gaat omhoog

Per 1 juli 2023 wordt de afdracht van gemeenten aan het rijk (de RDW) voor rijbewijzen met € 3,50 verhoogd. Een rijbewijs gaat je hierdoor ruim 48 euro kosten.

De stijging van de afdracht is het gevolg van inwerkingtreding van (artikel 27 van) de Wet digitale overheid. De gemeente Helmond volgt het aangepaste tarief, om zo een optimaal niveau van kostendekkendheid te krijgen.

Gerechtvaardigd

Het huidige percentage voor deze leges staat, zoals ook uit de programmabegroting 2023 blijkt, op ongeveer 90%. Daarom is de verhoging volgens de gemeente ook “gerechtvaardigd”. Deze wijziging is geheel volgens de bestendige beleidslijn.

Aanpassing legestarief rijbewijzen

Met de aanpassing van dit tarief hanteert men het wettelijk bepaalde maximumtarief. Door de verhoging van het af te dragen Rijksdeel van de leges rijbewijzen met € 3,50 gaan de kosten met 7,8% omhoog naar een nieuw tarief van € 48,15. Voor de gemeente Helmond is het een kostenneutrale wijziging, omdat de extra legesopbrengsten worden afgedragen aan de RDW. Het levert de gemeente dus geen extra inkomsten op.

 

Tip de redactie

Ditishelmond.nl

Heb je een nieuws- of agenda-item, leuke foto of video over Helmond en wil je dit delen?
Stuur het dan in naar onze redactie. Altijd Dichtbij!
E-mail: redactie@ditishelmond.nl
Telefoon: 088 166 67 00

Gepubliceerd door Dit is Helmond John Janssen - Redactie

Eindredacteur Dit is Helmond