Nieky Holzken heeft niet lang nodig tegen Akiyama

In Tokyo had de Helmondse kickbokser Nieky Holzken zondag niet lang nodig om zijn Japanse opponent Yoshihiro ‘Sexyama’ Akiyama knock-out te slaan.  Het unieke driestijlengevecht, bestaande uit een boksronde gevolgd door één ronde Muay Thai en één ronde MMA, eindigde voortijdig in de eerste ronde. Akiyama was absoluut niet opgewassen tegen de krachtige stoten van Holzken en kwam al snel twee keer ten val.

Natuurlijk was Holzken wel wat in het voordeel. De eerste ronde, gericht op boksen, is namelijk het terrein waarop Holzken met zijn achtergrond als professioneel bokser, direct kon uitblinken. Voor Akiyama, die vooral bekend is als judoka, was dit een lastige opgave. En dat bleek dan ook. Holzken had voor het gevecht al aangegeven dat hij in de eerste ronde streefde naar een knock-out.

Met de vuist

In de boksronde waren alleen stoten met gesloten vuisten toegestaan, zonder draaiende of springende aanvallen. Clinchen of vasthouden was verboden, en beide vechters droegen bokshandschoenen.

Korte termijn

Nieky Holzken had het gevecht tegen Akiyama op korte termijn geaccepteerd. “Ik zie het als een extra uitdaging om tegen een legende als Akiyama te gaan vechten”, zei Holzken eerder. Zijn coach, Sjef Weber, gaf toen aan dat “Nieky altijd bereid en klaar is om te vechten. Daarom nemen we het gevecht last minute aan.”

Lees ook: ‘Nieky Holzken stapt in ring voor uniek gevecht‘

Tip de redactie

Ditishelmond.nl

Heb je een nieuws- of agenda-item, leuke foto of video over Helmond en wil je dit delen?
Stuur het dan in naar onze redactie. Altijd Dichtbij!
E-mail: redactie@ditishelmond.nl
Telefoon: 088 166 67 00

Gepubliceerd door Dit is Helmond John Janssen - Redactie

Eindredacteur Dit is Helmond