Open Monumentendagen; Kasteel Helmond blijft een plaatje

Op de Open Monumentendagen was ook het Kasteel Helmond te bezoeken. Dit bijzondere gebouw is niet alleen tijdens deze open dagen erg in trek. Ook door de rest van het jaar mag het Kasteel zich verheugen op veel bezoekers en hun enthousiaste reacties.

Zowel het historische uiterlijk van deze waterburcht als de vele activiteiten die het team van Kasteel Helmond organiseert, trekken het hele jaar door veel publiek. De Open Monumentendagen waren hét moment om het kasteel gratis te bezoeken. Het stadskasteel, dat al bijna 700 jaar in het centrum van Helmond staat, vertelt in de tentoonstelling het verhaal van de vele bewoners. De groep acteurs die een diversiteit aan bewoners uitbeeldt, geeft in de vakanties en op speciale dagen extra sfeer aan de stadshistorische tentoonstelling.

Het museum exposeert de belangrijkste stukken van haar collectie in het Kasteelverhaal in de kasteelkelder en op de eerste verdieping. Ook zie je diverse objecten die de geschiedenis van Helmond tonen. Het landelijke thema van de Open Monumentendagen is Erfgoed & Architectuur. Kasteel Helmond sloot daar op aan met een mini-expositie over architectuur in Helmond, samengesteld door stadsarcheoloog Theo de Jong.

Op het plein voor het Kasteel vond op zaterdag ook een bijzondere activiteit plaats vanuit het Street Culture City Festival. Diverse graffiti writers gingen met live action painting los op een echte auto. Daarbij werd muziek gedraaid door DJ Seepman.

Foto’s: Hans Choufoer

Tip de redactie

Ditishelmond.nl

Heb je een nieuws- of agenda-item, leuke foto of video over Helmond en wil je dit delen?
Stuur het dan in naar onze redactie. Altijd Dichtbij!
E-mail: redactie@ditishelmond.nl
Telefoon: 088 166 67 00

Gepubliceerd door Hélène Ermens

Hélène Ermens - Redacteur en verslaggever Dit is Helmond