Padelbanen HTV: ‘Gemeente meet niet met twee maten’

Als het aan de gemeente Helmond ligt, krijgt tennisvereniging HTV geen vergunning voor de aanleg van nieuwe padelbanen. Volgens de gemeente overschrijden de voorgestelde padelbanen ‘de grenswaarden die aan geluid zijn gekoppeld’.

De Helmondse fractie van 50PLUS had vragen gesteld aan het college met betrekking tot de vergunningsaanvraag van HTV. Daarbij vraagt de fractie zich af of de gemeente niet met twee maten meet. Dit aangezien de tennisverenigingen Espendonk, Warande en Shaile wél padelbanen aan mochten leggen. Volgens de gemeente is daar geen sprake van. “De afgelopen jaren zijn er verschillende vergunningsaanvragen voor buitenpadel door de gemeente beoordeeld. Voor de door u aangehaalde casussen geldt dat deze qua geluid passen binnen de hiervoor geldende regels. Regels die zijn opgenomen in het Activiteitenbesluit Milieubeheer. Voor de aanvraag van HTV geldt dit niet”, aldus het college. “De voorgestelde padelbanen overschrijden de grenswaarden die aan geluid zijn gekoppeld. Waarmee het verlenen van een vergunning niet zonder meer mogelijk is. Er is daarmee geen sprake van het meten met twee maten door de gemeente.”

‘Complex’
De gemeente refereert daarbij ook naar een geluidsonderzoek dat HTV zelf heeft laten uitvoeren en in augustus 2023 deelde met de gemeente en de Omgevingsdienst. “Daaruit kwam, na voorlopige toetsing door de Omgevingsdienst, eind oktober van dat jaar naar voren dat de padelbanen niet passen binnen de geldende regels”, zo stelt de gemeente. Om alsnog tot een positief besluit te komen zal HTV volgens de gemeente aan moeten kunnen tonen dat de beoogde activiteiten binnen de geldende geluidsnormen passen. “Uit een eerste inventarisatie blijkt dat dit heel complex ligt. Het is daarmee zeer onzeker of uiteindelijk tot toestemming voor outdoor-padel op deze locatie gekomen kan worden’, aldus de gemeente. “Of er tot een vergunning kan worden gekomen, hangt af van de maatregelen of aanpassingen die HTV wil en kan doen.”

Knippenbergcollege
Ook over de lange en ‘onverantwoorde fietstocht’ die leerlingen van het Dr. Knippenbergcollege volgens 50PLUS nu moeten maken naar de tennisvereniging op sportpark Espendonk, wil de gemeente niets weten. “Het Knippenbergcollege ligt direct aan het Piet van Bokhovenpad. Een brede en goed verlichte fietsverbinding langs de rand van Helmond”, stelt de gemeente. “Sportpark Espendonk ligt aan ditzelfde fietspad. Er is dus een veilige fietsverbinding tussen het Knippenbergcollege en Sportpark Espendonk. De leerlingen doen daar ongeveer vijftien minuten over. Naar onze mening is dat een overkomelijke afstand.”

Lees ook: ‘Nog steeds geen duidelijkheid over padelbanen HTV‘

Tip de redactie

Ditishelmond.nl

Heb je een nieuws- of agenda-item, leuke foto of video over Helmond en wil je dit delen?
Stuur het dan in naar onze redactie. Altijd Dichtbij!
E-mail: redactie@ditishelmond.nl
Telefoon: 088 166 67 00

Gepubliceerd door Dit is Helmond John Janssen - Redactie

Eindredacteur Dit is Helmond