Pastoor zijn, is een vak apart
Voor de serie ‘Een vak apart’ brengt de filmploeg van Dit is Helmond een bezoek aan de H. Luciakerk in Mierlo-Hout waar sinds enige tijd pastoor Pieter Scheepers zijn domicilie heeft. Scheepers vertelt hierin over zijn roeping, kerk en parochie.
In de sacristie, achter het altaar, vertelt Pieter wat een pastoor zo’n zeven dagen in de week doet. Scheepers heeft drie kerken onder zijn zorg. De diensten en de preken moeten worden voorbereid. Hij verzorgt binnen de parochie de Sacramenten zoals de gewone H. Missen, het doopsel, ziekenzalving, het huwelijk en de afscheidsmissen. Daarnaast brengt hij de gelovigen huisbezoeken en ziekenbezoeken, is hij voorzitter van het kerkbestuur en zorgt mede voor de voorbereidingen en organisatie van de eerste Heilige Communie en het Vormsel.
De kijker krijgt een rondleiding door de kerk en ook in de sacristie, waar de kazuifels hangen. Scheepers gunt de kijker een blik in de kluis waar de kelken worden bewaard en de miswijn en de Heilige Hosties. De kijker geniet van een mooie blik op de H. Luciakerk onder de bezielende leiding van de geboren en getogen Mierlo-Houtenaar pastoor Pieter Scheepers.
Tip de redactie
Ditishelmond.nl
Heb je een nieuws- of agenda-item, leuke foto of video over Helmond en wil je dit delen?
Stuur het dan in naar onze redactie. Altijd Dichtbij!
E-mail: redactie@ditishelmond.nl
Telefoon: 088 166 67 00
