
Polaris volleyballers blijven koploper na 4-0 overwinning
De heren van Polaris hebben de thuiswedstrijd tegen Tupos omgezet in een 4-0 overwinning.
In de eerste set leek Polaris af te stevenen op setverlies. De ploeg begon niet geconcentreerd, maakte met name aanvallend veel fouten en de gasten uit Baarlo roken hun kan. De hele set liep Polaris achter de feiten aan. Een vroege time out op 1-7 hielp niet. Na een aantal onnodige netfouten liep de achterstand op tot 8-15.
Daarna begonnen de Helmonders terug te knokken. Op 20-23 leken de gasten de winst toch in handen te hebben maar de vechtlust van Polaris gooide roet in het eten. Op 25-24 leek Polaris de set binnen te halen, maar Tupos kwam nog een keer terug: 25-25. Daarna was het Polaris die de set besliste: 27-25. De setwinst knakte het moreel van Tupos en zij liepen in de tweede set achter de feiten aan: 25-15.
Polaris wisselde en Mike Bijsterveld en Martijn Jurrius kwamen binnen de lijnen, waarna deze derde set gelijk opging tot 8-8. Daarna was het stuivertje wisselen: via 8-9, 13-11 en 18-19 bleef het spannend. Polaris maakte veel eigen fouten en verdedigend haalde het weinig resultaat. Polaris zette boven de 20 nog een keer aan en won de set: 25-21.
In de vierde set nam Tristen Koenen de plek over van de leeggespeelde Jelle Jurrius. Polaris leek weer terug te vallen naar het niveau van de 1e set en Tupos vocht voor een punt. Ze namen een voorsprong: 17-20, maar de wissel Steff de Vries voor Tristen Koenen gaf de Helmonders extra energie. Vanaf 17-20 kwam ook Mike Bijsterveld enkele malen goed door en werd de achterstand omgezet naar een voorsprong. Punt voor punt nam het enthousiasme toe wat leidde tot een setwinst van 25-22 en een 4-0 overwinning.
Volgens trainer coach Hans van Steenis was deze 5 punten overwinning noodzakelijk om aan de top van de 2e Divisie mee te blijven draaien. “We hebben nu de onderste ploegen uit onze competitie gehad en de topwedstrijden zijn aanstaande. De komende 4 wedstrijden spelen we tegen directe concurrenten. Dat betekent dat het niveau wat we vandaag hebben laten zien omhoog moet. Daar heb ik alle vertrouwen in want op trainingen zie ik een andere ploeg bezig. Daar zit wel het gif in de ploeg en willen de spelers zichzelf verbeteren. Ik kijk dan ook uit naar die topwedstrijden. Zeker met het talrijk opgekomen publiek wat achter ons staat zijn we tot mooie dingen in staat”. Polaris is volgende week vrij en spelen op 5 november om 18.00 uur de altijd moeilijke uitwedstrijd tegen Hands Up in Berlicum.

Tip de redactie
Ditishelmond.nl
Heb je een nieuws- of agenda-item, leuke foto of video over Helmond en wil je dit delen?
Stuur het dan in naar onze redactie. Altijd Dichtbij!
E-mail: redactie@ditishelmond.nl
Telefoon: 088 166 67 00

