Politie zoekt getuigen na schietpartij op Klaverhof

In de nacht van woensdag 1 oktober op donderdag 2 oktober vond op het Klaverhof in Helmond een schietincident plaats. Daarbij werd een auto meerdere keren geraakt. Gedacht werd toen dat de auto het doelwit was. Intussen zijn beelden opgedoken waarbij duidelijk is dat het diverse personen zijn geweest die het vuur op elkaar openden. Buurtbewoners zelf denken dat de schietpartij te maken heeft met drugs. Politie zoekt getuigen.

Donderdagochtend zag de eigenaresse dat haar auto beschadigd was en waarschuwde vervolgens de politie. Uit onderzoek van forensische rechercheurs bleek dat de auto beschadigd was door kogelinslagen. Op camerabeelden is te zien dat rond 0.15 uur een schietincident plaatsvond op het Klaverhof tussen een aantal personen en dat daarbij de auto geraakt werd. Nadat de schoten zijn gelost, zetten deze individuen het op een rennen. Al deze personen worden verdacht van betrokkenheid bij het schietincident. De aanleiding van het schietincident is nog onbekend. Ook is onduidelijk of personen gewond zijn geraakt.

Bewakingsbeelden legden de schietpartij vast. Een auto komt aanrijden en daaruit stappen twee mannen. Zij pakken twee tuinstoelen die op de parkeerplaats staan. Nadat de twee een tijdje zitten, komt een derde persoon aangelopen. Het lijkt of hij de mannen kent, want ze begroeten elkaar. Een vierde persoon komt erbij en deze opent het vuur. Eén van de twee mannen die op de stoelen zitten, pakt ook een pistool en schiet terug. Enige tijd later rijdt de eerder genoemde auto weer weg. Voor zover te zien, vielen er geen gewonden. De politie onderzocht donderdag het gebied en zette daarbij een speurhond in.

Onveilig
Onze collega bij Omroep Brabant zocht contact met enkele buurtbewoners. “Wij voelen ons niet meer veilig. Sommige mensen willen weg hier. De incidenten stapelen zich op”,  zegt Hennie Sleegers, die al dertien jaar in de straat woont, vanaf zijn bank in de woonkamer. Direct achter zijn tuin ligt de parkeerplaats waar geschoten werd. Buurtbewoners vermoeden dat het geweld te maken heeft met drugs. “Daar hebben wij iedere avond last van en dat is niet fijn. Ze staan op de parkeerplaats achter ons en dat zien wij op de camera’s,” aldus Wilma Sleegers. Haar man Hennie vult aan: “Het is niks anders dan drugshandel en nu pang pang. Er moeten eerst doden vallen voordat er wordt ingegrepen.”

Binnenkort viert de buurt dat de huizen aan de Klaverhof honderd jaar bestaan. Een feestje met muziek, eten en spellen. De gedachte aan de schietpartij geeft het feest een nare bijsmaak. Ook andere buurtbewoners vermoeden dat de schietpartij met drugs te maken heeft. Volgens een vrouw die anoniem wil blijven, zijn er elke dag drugsdealers in de straat te vinden. Zij durft haar kindje niet meer buiten te laten spelen. Een andere man zegt dat er veel sprake is van drugshandel. Zo rijdt er volgens hem regelmatig een scooter door de straat die binnen no time weer terugrijdt.

Daarnaast wordt er veel vuurwerk afgestoken. Zo ook op de avond voor het schietincident. Ondanks de schietpartij laten Hennie en Wilma zich niet afschrikken en kijken ze uit naar het buurtfeest. “De gezelligheid moet je toch zelf maken. Dat kan een ander niet doen. Op het moment dat wij een feestje hebben, zet ik mijn verstand even op nul,” zegt Wilma. Hennie denkt dat de schietpartij wel hét gespreksonderwerp zal zijn tijdens het feest.

Politie zoekt getuigen
Mogelijk zijn er mensen die over informatie beschikken. Weet je meer? Of was je getuige van het schietincident? Neem dan contact op met de politie via 0900-8844. Liever anoniem? Bel dan met Meld Misdaad Anoniem via 0800-7000. Het tipformulier vind je op deze pagina van de website Politie.nl.

Lees ook: Politie bevestigt kogelinslagen op auto op Klaverhof

Kopfoto: Harrie Grijseels/HarrieFotografie

Bron: Omroep Brabant en Politie.nl

Tip de redactie

Ditishelmond.nl

Heb je een nieuws- of agenda-item, leuke foto of video over Helmond en wil je dit delen?
Stuur het dan in naar onze redactie. Altijd Dichtbij!
E-mail: redactie@ditishelmond.nl
Telefoon: 088 166 67 00

Gepubliceerd door Hélène Ermens

Hélène Ermens - Redacteur en verslaggever Dit is Helmond