PRO Helmond uit zorgen over financiële situatie De Cacaofabriek: ‘Mag niet ten koste gaan van het cultureel aanbod’

Politieke partij PRO Helmond maakt zich zorgen over de financiële situatie van De Cacaofabriek. De partij wil van het college weten of de problemen vooral te maken hebben met de bedrijfsvoering, of dat ook gekeken moet worden naar hoeveel de gemeente structureel in cultuur investeert.

In oktober 2024 werd de gemeenteraad al geïnformeerd over de oplopende tekorten binnen de horeca van De Cacaofabriek. Sindsdien is overleg gevoerd tussen de gemeente en het bestuur van Stichting De Nederlandsche Cacaofabriek. De stichting nam verschillende maatregelen, zoals aangepaste openingstijden, en voldoet tot nu toe aan de afspraken met de gemeente. Daaronder valt ook de aflossing van de gemeentelijke lening.

Afgelopen februari besloot het college van burgemeester en wethouders externe experts in te schakelen om te onderzoeken hoe de horeca toekomstbestendig kan worden gemaakt.

Lees meer: Gemeente onderzoekt financiële situatie horeca De Cacaofabriek

Duidelijkheid
De stijgende kosten en de gemeentelijke subsidie, die in 2026 niet is verhoogd, zijn voor PRO Helmond aanleiding om vragen te stellen. De partij wil weten of de financiële problemen alleen binnen De Cacaofabriek moeten worden opgelost, of dat ook de structurele investeringen van de gemeente in cultuur tegen het licht moeten worden gehouden

“Inwoners moeten kunnen blijven rekenen op een levendige plek als De Cacaofabriek. We willen voorkomen dat financiële problemen bij de organisatie uiteindelijk ten koste gaan van het culturele aanbod voor de stad,” aldus raadslid Niek Engbers. PRO Helmond vraagt het college daarnaast om duidelijk te maken hoe het naar de toekomst van De Cacaofabriek kijkt en welke rol de gemeente daarin wil spelen.

Volgens de partij is een breed cultureel aanbod belangrijk voor de inwoners van Helmond. De Cacaofabriek moet volgens hen ruimte bieden aan verschillende vormen van cultuur en trekt een divers publiek. Denk aan de World Press Photo, films, tentoonstellingen, muziekavonden en evenementen zoals de Pasar Maluku.

Lees ook: De Cacaofabriek kiest voortaan voor betaalde barmedewerkers in popzaal: ‘Respect voor ieders besluit’

Foto: Helene Ermens

Tip de redactie

Ditishelmond.nl

Heb je een nieuws- of agenda-item, leuke foto of video over Helmond en wil je dit delen?
Stuur het dan in naar onze redactie. Altijd Dichtbij!
E-mail: redactie@ditishelmond.nl
Telefoon: 088 166 67 00

Gepubliceerd door Sandra Monnee

Redacteur Dit is Helmond, SIRIS en DMG