
Quarantaine units voor Dierenambulance Helmond
Stichting Dierenlot heeft Dierenambulance Helmond quarantaine units geschonken. Al vele jaren stond er bij Stichting Dierenambulance en Dierenasiel Helmond e.o. een gebruikte schaftkeet naast de asielhal. Gevonden katten gingen eerst in de keet, omdat niet bekend was of ze ziektes of virussen bij zich droegen.
De katten gaan eerst in quarantaine ter beoordeling van verdere behandeling of plaatsing. De versleten keet voldeed niet aan de eisen die gesteld worden aan een moderne quarantaine unit. “Als goede doelen stichting met vrijwilligers blijft het een hele opgave en vaak creatief denken om te kunnen sparen voor vervanging of vernieuwing van de dierenverblijven.”
Begin dit jaar is het werkgebied van de dierenambulance met drie gemeentes uitgebreid en het aantal zwerfkatten en kittens is daardoor flink gestegen. “Ons gespaarde geld was niet voldoende om deze unit aan te schaffen en daarom besloten we om een aanvraag in te dienen bij Stichting DierenLot voor een financiële ondersteuning.”
Afzondering van katten op een schone, hygiënische plek is belangrijk voor Dierenlot. Dit kan de uitbraak van ziektes beperken en dieren kunnen optimale zorg krijgen. Door de hulp van donateurs, loterijspelers en giftgevers kon Dierenambulance Helmond de quarantaine units aanschaffen en plaatsen. Inmiddels zijn ze geplaatst en is de elektriciteit aangesloten. De eerste bewoners hebben al genoten van de mooie nieuwe opvangruimtes.
Doordat er goede verlichting, ventilatie én verwarming in zit kunnen de komende jaren weer vele katten opgevangen worden.
“Stichting Dierenlot: heel hartelijk dank namens onze dieren en vrijwilligers.”
Bron: Stichting Dierenlot
Tip de redactie
Ditishelmond.nl
Heb je een nieuws- of agenda-item, leuke foto of video over Helmond en wil je dit delen?
Stuur het dan in naar onze redactie. Altijd Dichtbij!
E-mail: redactie@ditishelmond.nl
Telefoon: 088 166 67 00




