
Radiomaker Aaron D. over zijn coming out: ‘positief en begripvol’
Radiomaker Aaron Dijsselbloem van Dit is Helmond Radio is open over zijn seksuele geaardheid. “100 procent gay,” zegt hij. Maar toch kwam hij pas rond zijn twintigste uit de kast. Niet omdat hij het niet wist, maar omdat de tijd voor hem nog niet rijp was. “Ik ben met alles altijd een beetje een laatbloeier geweest.”
Dijsselbloem was eigenlijk op jonge leeftijd al bewust van zijn seksualiteit. “Onbewust wist ik het al als kind, maar rond mijn zestiende werd ik me er pas echt bewust van,” vertelt hij. Uit de kast komen deed hij niet meteen. “Je bent toch bang voor pesterijen, zeker op de middelbare school. En ik was er ook gewoon niet bewust mee bezig,” zegt de radiomaker.
Rond zijn twintigste kwam Dijsselbloem uit de kast en de mensen in zijn omgeving reageerden er goed op. “Mijn ouders accepteerden het. Ik ben met alles altijd een beetje een laatbloeier geweest. Mijn vader was er wat stiller over, maar dat is misschien gewoon hoe vaders zijn. Mijn moeder vond het meteen fantastisch. Ik kan me niemand herinneren die er negatief op reageerde,” zegt Dijsselbloem.
Positieve reacties
De positieve reacties om hem heen hebben ervoor gezorgd dat Dijsselbloem zichzelf kon zijn. “Ik ben altijd dicht bij mezelf gebleven. Dat is ook belangrijk,” vertelt de radiomaker. “Ik heb een redelijk realistisch zelfbeeld en voel me goed over wie ik ben.”
In het dagelijks leven voelt Dijsselbloem geen behoefte om constant te laten zien dat hij gay is. “Als het ter sprake komt, ben ik een open boek. Maar het is niet iets wat ik aan de grote klok hang.”
Muziek
Naast radiomaker is Dijsselbloem ook artiest. Onder zijn artiestenaam Aaron D. maakt hij muziek om de mensen in de regenbooggemeenschap een hart onder de riem te steken. De Helmonder is niet bang om zich uit te spreken over de rechten en het welzijn van de regenbooggemeenschap. Zo is dat bijvoorbeeld te horen in zijn nummer ‘Flashback’ waarin hij deelt wat het is om ‘anders’ te zijn: “Ik schrijf zelf, maar zing ook liedjes die anderen voor mij schrijven. Vaak gaan ze over jezelf durven zijn en acceptatie. Muziek is voor mij een manier om anderen een hart onder de riem te steken. Om jonge gays en lesbische meiden te laten weten: je bent oké zoals je bent.”
In zijn teksten is hij eerlijk, maar ook hoopvol. “Ik wil het niet altijd zwaar maken. Er zijn ergere dingen dan dat je op hetzelfde geslacht valt of je anders voelt in je lichaam. Iedereen is mooi zoals die is. En ik hoop dat, als je jezelf accepteert, jouw omgeving dat ook zal doen.”
Dit artikel is geschreven naar aanleiding van het radio-interview dat onze stagiaire Maud Heijmann met Dijsselbloem had. Dit gesprek maakte onderdeel uit van een speciale thema-uitzending rond de regenbooggemeenschap dat op Dit is Helmond Radio te horen was. Je kunt de volledige editie van ‘Het Regenbooguurtje’ hier terugluisteren.
Lees ook: Radioprogramma over de Regenbooggemeenschap brengt kleur in de ether
Tekst: Maud Heijmann
Foto: Dit is Helmond
Tip de redactie
Ditishelmond.nl
Heb je een nieuws- of agenda-item, leuke foto of video over Helmond en wil je dit delen?
Stuur het dan in naar onze redactie. Altijd Dichtbij!
E-mail: redactie@ditishelmond.nl
Telefoon: 088 166 67 00