Scouting Rijpelberg viert 40 jaar blokhut De Regenboog met reünie

Scouting Rijpelberg opende in 1984 voor het eerst de deuren. Een jaar later bouwden vrijwilligers van de vereniging hun eigen blokhut: De Regenboog. Al 40 jaar lang is het een herkenbaar punt voor de vereniging. Op zaterdag 11 oktober wordt dat gevierd met een speciale reünie voor oud-leden en leiding.

De blokhut bestond eerst uit één bouwkeet met twee lokalen. Inmiddels is dat uitgebreid naar twee bouwketens met vier lokalen. De naam De Regenboog verwijst naar de gekleurde dakpanelen die het gebouw van meet af aan een opvallend uiterlijk gaven. De blokhut wordt vooral gebruikt bij slecht weer, zodat activiteiten ook binnen doorgang kunnen vinden.

Belang van scouting
“Scouting draait natuurlijk om naar buiten gaan en samen dingen doen. Maar als dat niet kan, krijgen de kinderen bijvoorbeeld les in kaartlezen of spelen ze spelletjes”, vertelt Peter Grutterink. Hij is sinds zijn 10e al actief bij de scouting en werkt inmiddels 25 jaar als vrijwilliger en leidinggevende bij Scouting Rijpelberg. Tegenwoordig maakt hij ook deel uit van het bestuur.

Volgens Grutterink zit de scouting weer in de lift: “De jeugd heeft opnieuw interesse in survivalvaardigheden en de scouting biedt precies dat. In een tijd waarin kinderen vaak achter hun schermpjes zitten, is het juist belangrijk om activiteiten te hebben die ze naar buiten brengen”, legt hij uit.

De reünie is bedoeld om herinneringen op te halen, verhalen te delen en samen stil te staan bij 40 jaar blokhut De Regenboog. Voor velen was en is de scouting niet alleen een plek voor avontuur, maar ook een plek waar vriendschappen voor het leven zijn ontstaan.

Toekomst van scouting
De scouting telt inmiddels een groep van zo’n 140 leden. “Veel kinderen zijn dol op voetbal of andere teamsporten, maar dat geldt niet voor iedereen. Sommige kinderen hebben juist meer behoefte aan samenwerking en elke week iets nieuws”, vertelt Grutterink. Hij kijkt positief naar de toekomst van de vereniging. “Maar nu is het vooral tijd om het verleden te vieren en stil te staan bij het 40-jarig bestaan van onze blokhut.”

Beeld: Scouting Rijpelberg

Tip de redactie

Ditishelmond.nl

Heb je een nieuws- of agenda-item, leuke foto of video over Helmond en wil je dit delen?
Stuur het dan in naar onze redactie. Altijd Dichtbij!
E-mail: redactie@ditishelmond.nl
Telefoon: 088 166 67 00

Gepubliceerd door Thom Spohr

Stagiair - Redactie Dit is Helmond