
Toestemming voor tweede McDonald’s in Helmond, verzet vanuit de buurt
De komst van een McDonald’s-restaurant met McDrive aan de Steenovenweg in Helmond kan definitief doorgaan. De Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State heeft afgelopen woensdag geoordeeld dat de door het college van burgemeester en wethouders verleende omgevingsvergunning rechtmatig is.
Twee tegenoverliggende bewoners hadden zich fel verzet tegen de plannen voor een McDonald’s-restaurant met McDrive. Zij voerden aan dat het geldende bestemmingsplan geen ruimte zou bieden voor een McDonald’s met drive-through. Eerder wees de rechtbank Oost-Brabant deze bezwaren echter al van de hand.
Omwonenden geen gelijk
De omwonenden gingen daarop in hoger beroep, maar ook de Raad van State gaf hen geen gelijk. Met de uitspraak komt er een einde aan de juridische strijd, waardoor de weg vrij is voor de bouw van het fastfoodrestaurant.
Beeld: Unsplash
Tip de redactie
Ditishelmond.nl
Heb je een nieuws- of agenda-item, leuke foto of video over Helmond en wil je dit delen?
Stuur het dan in naar onze redactie. Altijd Dichtbij!
E-mail: redactie@ditishelmond.nl
Telefoon: 088 166 67 00

