Tsjech František Balog raakte zijn zwarte BMW kwijt in Helmond: ‘We geven niet op’

De Tsjech František Balog (51) raakte zijn zwarte BMW kwijt in de nacht van dinsdag op woensdag 12 augustus. Balog was vanuit Tsjechië onderweg naar Antwerpen om zijn moeder en zus te bezoeken. Maar toen hij Helmond naderde, raakte de benzine bijna op. Hij ging te voet op zoek naar het eerstvolgende tankstation, maar raakte daarbij vervolgens zijn auto kwijt.

František Balog reed van afgelopen dinsdag op woensdag vanuit Tsjechië naar Antwerpen om zijn moeder en zus te bezoeken, maar kreeg onderweg problemen vanwege het opraken van de brandstof. “Ik kwam een tankstation tegen – ik weet niet meer welke precies – maar ik snapte de selfservice hiervan niet. Ik reed verder en toen ik zag dat ik nog maar zes kilometer kon rijden, zette ik mijn auto neer in de eerste fatsoenlijke straat die ik zag.” Hij weet niet meer in welke straat hij zijn BMW 318I uit 2007 uiteindelijk parkeerde. Balog: “Ik was moe, gestrest en wist niet meer wat ik moest doen, dus ben ik gaan lopen, op zoek naar benzine.” Het was toen 3.00 uur ’s nachts.

Lang zoeken, maar niks gevonden
De Tsjech kwam uiteindelijk terecht bij bushalte Sportcentrum de Braak. Vermoedelijk heeft hij minstens veertig minuten gelopen, ervan uitgaande dat hij zijn auto vlak na Total in Brouwhuis heeft gestopt. Het enige wat hij zich nog kan herinneren van de route zijn de borden van de Jumbo en de Lidl.

Uiteindelijk gaf hij de moed op en belde hij zijn zus Renata. Zij reed vanuit Antwerpen naar Helmond. De poging om benzine te zoeken stopte en dus werd de zwarte BMW prioriteit. Broer en zus zochten vier uur lang naar de auto, om en nabij het (zuid-)oosten van Helmond, maar tevergeefs. Balog: “Alle straten leken zoveel op elkaar en het was ook nog zo donker. Ik heb geen trackingapp voor mijn auto en ik had Maps niet geactiveerd, anders had ik hem wel gevonden.”

Hulp
František en Renata belden woensdag overdag met de gemeente en de politie en deden melding van de vermiste BMW. De handhaving meldde de dag erop dat de wagen niet werd weggetakeld. Verder konden de hulpdiensten niks meer betekenen. “We hebben de locatie van de zwarte BMW nog niet achterhaald”, zo meldt de Helmondse handhaving. Het is niet duidelijk of de auto is gestolen of dat deze op zijn plek is gebleven.

Laatste kans
Broer en zus, beiden verblijven momenteel in het Belgische Sint-Niklaas, willen hun zoekactie nog niet staken. Het tweetal gaat aankomende zaterdag (morgen) terug naar Helmond. “We geven niet op. We willen flyers ophangen in de wijken. De auto moet koste wat kost terugkomen,” zeggen beiden strijdbaar.

Foto: František Balog 

Tip de redactie

Ditishelmond.nl

Heb je een nieuws- of agenda-item, leuke foto of video over Helmond en wil je dit delen?
Stuur het dan in naar onze redactie. Altijd Dichtbij!
E-mail: redactie@ditishelmond.nl
Telefoon: 088 166 67 00

Gepubliceerd door Alexander Brutsaert

Redacteur voor Dit is Helmond, DMG en Siris