
VC Polaris begint bekercampagne met winst én verlies
In de nieuwe opzet van de Nederlandse Volleybal Bond starten de wedstrijdseries voor vaandelteams met een aantal bekerwedstrijden in poule-vorm. Een perfecte manier om na een korte voorbereiding in vorm te raken. In sporthal ’t Hout traden zowel de mannen als de vrouwen van VC Polaris aan in hun eerste wedstrijd. De dames namen het op tegen VC Olympia uit Panningen, de heren speelden een wedstrijd tegen Hovoc uit Horst.
De heren zijn ingedeeld met Hovoc, Donki Shot en Atak’55. De drie genoemde teams komen allemaal uit in de 2e divisie, de competitie waar Polaris vorig jaar uit is gepromoveerd. Een kansrijke uitgangpositie zou je zeggen. Maar dat was zaterdag aan het begin niet te zien. Tegenstander Hovoc speelde namelijk zichtbaar beter dan de trage Helmonders. Nadat Polaris tegen een 14-19 achterstand aankeek, was een dubbele wissel noodzakelijk. Luc van Bree kwam terecht op de spelverdelerspositie en Thomas Grylicki speelde na de verandering als diagonaal. De wissel leidde dan ook meteen tot resultaat.
Setwinst en -verlies
De achterstand werd weggepoetst tot een gelijke stand van 19-19. Maar het duurde niet lang voordat Hovoc drie keer bijna tot setwinst kwam. Mede door een belangrijke redding van Luc van Bree kwam die setwinst voor de tegenpartij er niet. Door een score van Cas Heezemans won Polaris de set nipt met 28-26 en kon er gejuicht worden aan Helmondse zijde. Ondanks de goede afsluiting van de eerste set trok Polaris de vorm niet door naar de tweede set. Individuele fouten zorgden voor een score van 15-25 in het voordeel van de gasten uit Horst.
Ommekeer
In de volgende set kwam de ommekeer. Hovoc was dit keer de ploeg die de fouten maakte. Polaris profiteerde hiervan en kwam langzaam terug in de wedstrijd. Dit keer kon de thuisploeg de vorm ook vasthouden in de vierde set. Zodat beide sets werden gewonnen. Onder andere door het goede spel in de laatste twee delen van de wedstrijd won Polaris uiteindelijk met 3-1. Volgende week volgt in de bekerronde wederom een thuiswedstrijd. Dan spelen de heren van Polaris vanaf 19.30 uur tegen Donki Shot 1. 
Eerste keer
De vrouwen namen het in hun debuutwedstrijd in de tweede divisie op tegen Olympia uit Panningen. De Helmondse vrouwen konden prima mee met het niveau. Ze begonnen de partij goed en kwamen op een voorsprong van 14-9. Na het iets aftakelen van het niveau kwam Polaris met 18-19 achter. En deze achterstand werd niet meer ingehaald. Polaris verloor de eerste set uiteindelijk krap met 26-28.Wederom begon de Helmondse ploeg sterk aan de tweede set. Op een gegeven moment keek de tegenstander zelfs tegen een 9-0 achterstand aan. Maar opnieuw werd de voorsprong niet vastgehouden door de dames van Polaris en kwamen de gasten terug tot 23-23. Ditmaal knokten de Helmondse vrouwen zich terug tot een 26-24 setwinst. Na een verliespartij in de derde set kwamen de dames opnieuw terug gedurende de vierde set.
Beslissende set
Door een 25-22 winst kwam er een laatste en beslissende set. Even was er hoop, nadat Polaris van een 2-7 terugkwam tot een gelijke stand van 11-11, maar daar bleef het helaas ook bij. De ploeg uit Panningen was Polaris voor de derde keer te slim af en dit keer was het fataal. Door een 3-2 verlies nam Olympia de punten mee naar huis. Volgende week om 17.00 uur volgt de thuiswedstrijd tegen Hovoc in sporthal ‘t Hout.
Foto’s: VC Polaris
Tip de redactie
Ditishelmond.nl
Heb je een nieuws- of agenda-item, leuke foto of video over Helmond en wil je dit delen?
Stuur het dan in naar onze redactie. Altijd Dichtbij!
E-mail: redactie@ditishelmond.nl
Telefoon: 088 166 67 00
