
Verdiend punt voor Helmond Sport tegen RKC Waalwijk
Op tweede paasdag speelde Helmond Sport zijn een na laatste thuiswedstrijd tegen RKC Waalwijk dat nog meedoet om de play offs. Door de schorsingen van Amir Absalem en Brian Koglin stonden Julian Geerts en Onesime Zimuangana in de basis en maakte Tijn Landheer zijn debuut in de selectie.
Helmond sport was nog niet wakker om 12.15 uur, want al na 2 minuten was het 0-1 door Kuster. Die kon, nadat de bal met een lob over Menno Bergen was gegaan, de bal in het lege doel kon schieten. De opening was duidelijk voor de Waalwijkers en de ploeg van Jurgen Seegers had nog niets in te brengen. De eerste mogelijkheid was voor Onesime Zimuangana. Die gebruikte zijn snelheid over de linkerkant. Maar vlak voor de goal stuitte hij op de verdediging van RKC. Aan de andere kant ging het maar net goed toen Thomas Poll de bal te zacht terug kopte en Menno Bergsen de bal ternauwernood weg kon koppen.
Net toen de thuisploeg wat meer aandrong op een gelijkmaker viel de 0-2. Celonese speelde na goed samenwerk met Uneken een verdediger uit en schoot in het dak van het doel. Na ruim een half uur was de verdiende 1-2 echter daar. Lennard Daneels schoot uit een vrije taal vanaf 18 meter de bal met een stuit voorbij de doelman. Nog geen 5 minuten later was het 2-2. Een goede aanval kwam via Thomas Poll en Onsime Zimuangana bij Noah Makanza die binnenschoot. Zo kwam Helmond Sport het zwakke begin nog goed te boven en deden ze niet onder voor RKC Waalwijk. Dit gaf hoop voor de tweede helft.
Na 2 minuten in de tweede helft kreeg Helmond Sport een kans op 3-2 toen Lennard Daneels opnieuw mocht aanleggen vanaf 18 meter. Nu ging de bal echter in de handen van de doelman. De eerste wissel aan Helmondse zijde was een aanvallende; Labinot Bajrami kwam het veld in voor Julian Geerts. Met nog een half uur te spelen gebeurde er voor beide goals niet veel. RKC had echter niets aan een gelijkspel dus er zouden zeker nog aanvallen volgen. Ondertussen werd Onesime Zimuangana vervangen door Justin Ogenia.
RKC trainer Sander Duits bracht aanvallende wissels in en wilde vol gaan voor de winst. Jurgen Segers wisselde Sem Dekkers en Noah Makanza voor Lion Semic en Maik Lukowicz. Ruim 10 minuten voor tijd ontsnapte Helmond Sport aan een 2-3 achterstand. Menno Bergsen kon maar net de bal uit de kluts wegtrappen voordat Van der Venne bij de bal was. Even later moest Menno Bergsen opnieuw redding brengen na balverlies van Alen Dizdarevic, het was Veen die vrij kon inschieten.
De tweede helft was minder spectaculair dan de eerste. Het was vooral een stevige wedstrijd met veel gele kaarten. RKC Waalwijk had wel de beste kansen op een overwinning, maar maakte de kansen niet af. Helmond sport herpakte zich vandaag goed na de nederlaag tegen Jong AZ. Nu kijken wat dat nog brengt in de komende drie duels. Te beginnen aanstaande vrijdag in Maastricht.
Opstelling: Bergsen, Dekkers (Semic), Van Den Eynden, Vos, Poll, Llonch, Dizdarevic, Makanza (Essakkati), Zimuangana (Ogenia), J. Geerts (Bajrami), Daneels
Geel: Dizdarevic, Daneels, Poll, Zimuangana
Verslag: Valentijn Valentijn
Foto: Archief Dit is Helmond – Wim van den Broek
Tip de redactie
Ditishelmond.nl
Heb je een nieuws- of agenda-item, leuke foto of video over Helmond en wil je dit delen?
Stuur het dan in naar onze redactie. Altijd Dichtbij!
E-mail: redactie@ditishelmond.nl
Telefoon: 088 166 67 00

