Na de winst in Oss staan de Helmonders op een fraaie negende plek in de Keuken Kampioen Divisie. Morgen treft de ploeg van Jurgen Seegers de buurjongens van Jong PSV met als doel die plek op de ranglijst aan te scherpen. Samen met de onlangs vijftig jaar geworden hoofdcoach en 0ud PSV-speler Lennerd Daneels blikken we vooruit op deze burenruzie.

De ploegen in de KKD staan zo dicht bij elkaar dat de ploeg bij winst tussen de promotiekandidaten opduikt, maar bij verlies weer in de marge staat. De middengroep in de competitie is erg breed zodat iedere punt nodig is om erbij te blijven. Wat dat betreft weten de Helmonders wat er van hen verwacht wordt om de ambities kracht bij te zetten.

‘Heerlijk trainen’
Nu de periode met vijf wedstrijden in veertien dagen tijd is afgesloten, is Seegers blij dat hij de afgelopen week heerlijk heeft kunnen trainen. Die reeks wedstrijden heeft het team prima kunnen afsluiten met een prima zege in Oss. Zaterdag komt PSV op bezoek waarvan Seegers vindt dat ze een positieve spelopvatting hebben. Hij wil het bestrijden door “goed scherp te spelen met minimaal hetzelfde lef als in Oss”.

‘Diepgang pakken’
Met de Belgische aanvaller van Helmond Sport spreken we over zijn nieuwe positie. Waar hij bekend staat als vleugelspits, maakt hij de laatste wedstrijden naam als een soort nummer tien achter de spits. “De samenwerking met de spits en van daaruit diepgang zoeken gaat goed volgens mij”, aldus de snelle aanvaller. Hij geeft verder aan het leuk te vinden om tegen zijn oude club te mogen spelen. Een open en leuke wedstrijd is wat Daneels verwacht tegen de Eindhovense beloften.

Scorebordjournalistiek
De beloftenploeg van PSV is traditioneel een lastige tegenstander voor Helmond Sport. Hierbij moet aangetekend worden dat de laatste nederlaag in Helmond alweer dateert van zes jaar terug. Destijds kwamen de Eindhovenaren in het eerste half uur driemaal tot scoren en kwamen de Helmonders terug tot 2-3 via doelpunten van Ferry de Regt en Jeroen Verkennis.  De Helmondse edities van deze mini-derby na die nederlaag werden driemaal in winst omgezet. De laatste twee keer eindigde het onderonsje in een gelijkspel. In Eindhoven wordt vaker verloren door de Helmonders met een 6-0 uit 2022 als dieptepunt.

Door een rode bril
Ook de inmiddels vertrouwde podcast Door een Rode Bril is al begonnen aan het seizoen. De broers Dirk en Martijn Smeets bespreken het wel en wee van de volksclub. Tweewekelijks, kritisch en onafhankelijk. Vorige week verscheen de zevende aflevering online van alweer het derde seizoen. De broers blikken hierin onder terug op de verloren bekerwedstrijd tegen PEC Zwolle.

Foto: Rick Raaijmakers/Different Marketing

Tip de redactie

Ditishelmond.nl

Heb je een nieuws- of agenda-item, leuke foto of video over Helmond en wil je dit delen?
Stuur het dan in naar onze redactie. Altijd Dichtbij!
E-mail: redactie@ditishelmond.nl
Telefoon: 088 166 67 00

Gepubliceerd door DitisHelmond Ivo Mikkers - Redactie

Ivo Mikkers Vrijwilliger Redactie DitisHelmond