Vrijwilligers houden Speeltuin By Night veilig, dag erna noodgedwongen gesloten

Altijd al willen spelen in een verlichte speeltuin? Het kan weer bij Speeltuin Leonardus tijdens Speeltuin By Night. Veiligheid staat voorop, maar het evenement is een uitdaging: de dag erna moet de speeltuin wegens te weinig vrijwilligers helaas gesloten blijven.

Jaarlijks wordt de Leonardus Speeltuin tweemaal verlicht in de nacht. De speeltoestellen worden omringd door duizenden lichtjes. “Wanneer het mooi weer is, kan het bezoekersaantal wel oplopen tot vierhonderd. Met regen tikken we nog maar net de honderd aan”, vertelt penningmeester Hans Smits. “We lopen die avond met acht of negen vrijwilligers rond. Met zo’n evenement komen we wel rond met het regelen van vrijwilligers, maar met een gewone dag of weekend niet.”

Ik moet de dag erna zelfs de speeltuin sluiten

Nood aan vrijwilligers
Smits benadrukt dat er nood aan de man is. De dag na het evenement, op 5 oktober, zijn ze genoodzaakt de deuren gesloten te houden. “Ik vond het echt een moeilijke keuze, maar voor de veiligheid van de bezoekers en de vrijwilligers moeten we die dag dicht”, aldus Smits. Hij is al bijna tien jaar bezig met het tekort aan vrijwilligers over de hele gemeente onder de aandacht te brengen, maar het heeft voor de speeltuin weinig resultaat.

Samen een oogje in het zeil houden
Veiligheid staat voor de Leonardus Speeltuin voorop. “Tegenwoordig gebeuren er veel erge dingen. Wij delen die zorgen natuurlijk ook”, vertelt Smits. Hij verwijst daarmee naar de veiligheid van kinderen, zoals bescherming tegen volwassenen met verkeerde bedoelingen, een onderwerp dat recent ook tot de protestactie ‘Wij Eisen De Nacht Terug‘ in Helmond en elders leidde.

“Maar we zijn vrijwilligers, geen professionals. Het is ook niet te betalen om professionals in te huren. Alle vrijwilligers zijn geïnstrueerd in wat ze moeten doen als er iets gebeurt. Daarnaast houden we met z’n allen, zowel de bezoekers als vrijwilligers, een oogje in het zeil”, maakt Smits duidelijk. Daarnaast benadrukt dat er nog nooit sprake is geweest van een dergelijk incident. “Met elkaar houden we alles goed in de gaten en zorgen we voor een veilige omgeving.”

Leonardus Speeltuin By Night
Op zaterdagavond 4 oktober licht de Leonardus Speeltuin op van 19.00 uur tot 22.00 uur. Tijdens het evenement zijn er voor de kinderen verschillende activiteiten en verrassingen geregeld, zoals een ballonnenclown, diverse mascottes en een kleine verrassing bij vertrek. Entree is voor alle leeftijden gratis.

 

Tip de redactie

Ditishelmond.nl

Heb je een nieuws- of agenda-item, leuke foto of video over Helmond en wil je dit delen?
Stuur het dan in naar onze redactie. Altijd Dichtbij!
E-mail: redactie@ditishelmond.nl
Telefoon: 088 166 67 00

Gepubliceerd door Emma Jansen

Redacteur - Dit is Helmond