Het is stil in het centrum van Helmond en dat is de bedoeling ook van het RIVM. Omdat mensen zoveel mogelijk thuis moeten blijven om verspreiding van het coronavirus tegen te gaan, zijn horeca en veel winkels gesloten. Dat brengt veel ondernemers in de problemen. De gemeente Helmond heeft daarom een loket geopend waar ondernemers met hun problemen en vragen terecht kunnen. 

Wethouder Economische Zaken, Serge van de Brug was vroeger zelf horeca-ondernemer. Hij leeft mee met alle ondernemers die nu hun zaak noodgedwongen moesten sluiten. Hij voorspelt dat iedereen wel iets gaat voelen van de nasleep. De zzp-ers, detailhandel en horeca kunnen straks een beroep doen op hulp, maar hoe groot het probleem wordt, is nu nog niet in te schatten.

Inmiddels is er volop samenwerking in de regio om problemen op te vangen. Ondertussen roept  wethouder Van de Brug alle Helmonders op om gebruik te maken van lokale bezorgdiensten en initiatieven.

 

 

 

Tip de redactie

Ditishelmond.nl

Heb je een nieuws- of agenda-item, leuke foto of video over Helmond en wil je dit delen?
Stuur het dan in naar onze redactie. Altijd Dichtbij!
E-mail: redactie@ditishelmond.nl
Telefoon: 088 166 67 00

Gepubliceerd door Redactie - Dit is Helmond

Redactie Dit is Helmond